Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s rozlišením

Mám notebook toshiba satellite A350 s grafickou kartou ATI mobility radeon HD3650 a k němu připjený externí monitor Samsung 2253LW.

Problém je ten že nemužu ani na jednou z monitorů nastavit správné rozlyšení.

Na notebooku mám maximální rozlyšení 1366x768 ale když ho nastavím tak to vypadá jako kdybych tam měl 1024x600.(obrovské ikony a veliký text v prohlížeči na jakékoliv stránce)

Na externím monitoru mám největší rozlyšení 1680x1050 ale pokaždé když na něm pustím video a dám si ho na celou obrazovku tak na každém okraji chybí tak 1cm obrazu...a podobně mi to blbne pořád... když například nastavím na notebooku konečně to správně rozlyšení tak zase nejde nastavit na externím monitoru a naopak

Ovladače mám aktuální a nepomohl ani reinstal systému.

Mám windows 7 x64

Děkuji za všechny rady

A jak to nastavuješ? Správně je to jako "rozšířená plocha", mám ale pocit, že podobně jak popisuješ se chová klonování. Máš-li správné a aktuální (k verzi své grafiky) ovladače, neměl by být s rozlišením na dual displeji problém. And BTW: rozlišení dle "lišit", nikoliv "lyšaj".

ale komu se to chce dělat u každého videa

No to ale budeš muset. Každé video má jiné rozlišení a jiný formát (poměr stran). Zkus PotPlayer, tam to jde nastavit defaultně (položka "Reset to Original Size"). Jestli čekáš, že ti jakékoliv video pojede ve stejných proporcích, není ti nejspíš pomoci.