Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mam problem s Malováním W7

Když označím text nebo cokoli jiného a extrémě ho zmenším a po té zvětším jak to že po zvěčení zůstanou jen malé kostičky a musím se vrátit o krok Zpět. Prosím o vysvětlení.:?:

to co chceš umí vektorový editor - objekty mají stále stejnou (datovou) velikost, nezáleží na jejich měřítku. nepopisují totiž jednotlivé body jak leží vedle sebe, ale čáru (úhel, relativní velikost, tloušťku)

malování je bitmapový editor - věci mají svou absolutní velikost danou rastrem. při zmenšení ztratí část dat, při zvětšení jsou kostkované.
zrovna písmo má výjimku - během editace se chová vektorově a jde měnit jeho rozměr. ale jakmile ho pustíš, stane se součástí rastru s pevným rozměrem.