Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divočina s Windowsy - nejde zformátovat c: když jsou Windows na d:

Zdravím, nabídl jsem kámošovi, že mu nainstaluju nově Windowsy, protože to má zapráskané hovadinama. Nainstaloval jsem je na C:, ale pak kvůli situaci jsem je musel hodit na D: a říkal jsem si, že C: naformátuju, jenže vidím, že C zformátovat nejde. Je z toho jakýsi bordel, Windowsy jsou na Déčku a já chci mít na C čistý štít, zkoušel jsem to Formátovat třeba přes Správu disků, ale PC nepustí, snad jak kdyby byla nutnost nechat C s tím, co tam je ... PC si samozřejmě myslí, že jsou tam 2 windowsy, ale na C být Windows nemůže, protože jsem to téměř celé promazal ručně přes Total Commander a ve složce C:/WINDOWS zbyla jen složka system32 s jedním souborem. Chtěl bych to nějak dát do pořádku, jak prosím Vás udělat z C místo "bez poskrvnky" ? Děkuji.
Změna předmětu, původně: Divočina s Windowsy (LaKr) (Kráťa)

Ahoj, jasně, to jsem chtěl udělat hned na začátku, ale ten Windows se spouštěl přes Tento počítač...po restartu se sám nespustil a to mělo za následek to, že C nešel zformátovat, protože tam byla už vytvořená složka WINDOWS s několika soubory ... ale dočetl jsem se, že když nastavím CD ROM jako bootovací zařízení, tak mi najede hned po zapnutí PC ta instalace a snad to půjde zformátovat. Je to tak?

Bordel si urobil tymto:

Nainstaloval jsem je na C:, ale pak kvůli situaci jsem je musel hodit na D:

To jak sa "hadze windows"?
Evidentne ti to z C: nieco pouziva, a to napr. preto lebo ked si to instaloval tak C bola (a asi aj stale je) aktivny oddiel to znamena BIOS bootuje C: Tak na C: predsa musi ostat nieco (minimalne ntldr a boot.ini) co posunie bootovanie na D:
Takze bud to nainstaluj nanovo na C: vcetne formatovania pred instalaciou, alebo budes musiet nastavit D: oddiel ako aktivny a sucasne preniest vsetky subory potrebne na bootovanie (vcetne skrytych a vcetne bootsektora) na D: alebo nebudes na C: nic mazat.

A ked uz tak si mal napisat ze jaky subor ostal na C:, aby sa dalo radit aspon nieco konkretne.

V BIOSu počítače se nastavuje pořadí bootování z různých zařízení. U starších typů PC jsou obvykle nějaké předpřipravené kombinace (např. diketa, disk, CD atd.), u novějších si sám vybíráš co bude první, co druhé atd. Aby to fungovalo, musí být instalační CD tzv. bootovací, což obvykle bývá.

ale pak kvůli situaci jsem je musel hodit na D:

ale stejně ti instalátor umístil na c: startovní soubory (ntloader), možná i swap. tak co chceš z běžícího systému formátovat? o skrytých souborech jsi nikdy neslyšel.
a když to smažeš z jiného systému, tvoje slavně nainstalované windows ti už nenastartují.
vyrobil jsi nesmysl. ať to ten tvůj známý nechá někomu jinému.