Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možné, že neumíme bootovat z Flash disku?

Brej den,
jsem donucen pár dní fungovat na obstarožním zasekaném pc s win XP. Potřebovalo by to přeinstalovat,ale majiteli se v tom vrtat nebudu, neb je to zbytečná práce navíc.
Chtěl jsem si proto nabootovat z flash disku live distro Slax, který pro moje účely naprosto stačí.
Jaké je moje překvápko, když jsem ale v biosu zjistil, že nevím co nastavit, aby to bootovalo z flashky. Umí to vůbec tahle deska?

EDIT: nejde mi přiložit fotka, pořád to píše "nezadali jste typ souboru"...
EDIT2: Chybová hláška "nezadali jste typ souboru" není moc trefná na chybu v tom, že je vkládaná fotka příliš velká...Nicméně, po zmenšení už to jde nahrát.
Je to snímek biosu, bootovacího menu..
[http://pc.poradna.net/file/view/5327-fotka-jpg]

Kráťo, Ubuntu nabízí "vyšší komfort". Pokud na to má HW, není co řešit. Neuvedl konkrétněji, co vše na tom bude dělat, tak je lepší, když to má předpřipravené a jen si zakliká bez nutnosti doinstalovávání a nastavování.
Nijak Slax nezavrhuju, používám obojí. Je to velmi dobrá distribuce.
Na slabším stroji bys mohl rozběhnout Lubuntu a možná i Xubuntu.