Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak opravit HDD?

dobry podvecir
potreboval bych poradit jak opravit disky.
na jednom starsi hdd sem mel win 98 se a kdyz se tam chtel vcera nandat xpcka tak asi v 40% formatovani mi to vyhodilo ze disk je chybny (dal nvm co,kdyztak to cele opisu)

tak jestli by najak neslo treba za pomoci nejake distribuce linuxu ,ze by to vyradilo chybne sektory ,ktere by to uz nikdy nepouzivalo (proste by je to preskakovalo)

predem dekuji za jakekoli vecne rady

ked je disk vadny tak ze to ani nevie sformatovat, tak to neni "par chyb" ale to znamena ze HDD je na vyhodenie.
Inac je aj mozne ze mas vadny kabel a nie disk apod.

P.S: pri tej instalacii zrus vsetky oddiely a vytvor novy oddiel. Ptz. tvoj problem moze byt aj blbo zadefinovany oddiel. Prip si mozes vytvorit oddiel napr. len na prvych 40% disku a zvysok disku nepouzivat (ale to neznamena ze s tym diskom potom nebudes mat problemy, problemy sa mozu casom objavit aj na tych prvych 40%)

no dulezita data mam na externim hdd takze pokud by se snim cokoli stalo tak mi je to jedno.

ten pc mam jenom na ruzne testy.

pred formatovanim rusim vzdy vsechny oddili a instaluju na novy.

ja myslel ,ze mi poradite nejakej bootovaci program aspon na diagnostiku.

jednou sem musel oddil smazat za pomoci programu gparted jelikoz ve win smazat nesel.

take je zajimave ,ze pri formatovani ve win xp me to v cca 40% zastavilo a dal nepustilo pritom kdyz to formatuju ve win 2000 tak formatovani probehne bez jakehokoli problemu.