Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook HP poškozený HDD

Ahoj chtěl bych se zeptat kolik asi stojí. Oprava HDD (můj HDD je vadný každým dnem je pomalejší a pomalejší a při startu mi to hlásí HDD je poškozený.) Tak bych se chtěl zeptat zakolik my ho vymění.

Děkuji a je to notebook :)

Mily pane Notebook, vymenu vadneho hdd pres pozarucni autorizovany hp servis nedoporucuju.
Autorizovany hpservis ma jedineho vyhradniho dodavatele nahradnich dilu. A podle tohoto monopolu take vypada ta cena. Nahradni dily jsou v drtive vetsine repasovane hdd, na ktere plati zakonna zaruka 3mesice. A co teprve ta cena... Pocitej minimalne s 2,500 kc + prace, takze urcite vice jak 3000kc.
Jedine pozitivum je, ze pri te vymene hdd, pokud mas platnou licenci na OS, tak ti servis nainstaluje OS.
Zazil jsem bohuzel i pripady, kdy byl starsi 40GB hdd naceneny na 4000kc ...
Proto koupe jakekoliv hdd v jakekoliv PC prodejne je tak 5-10x vyhodnejsi (zaruka na novy HDD 2 roky !)
Zde je jeden z mnoha online ceniku novych harddisku
http://sysproshop.cz/zbozi/pevne-disky-2-5-sata/di sky-mechaniky-a-radice/seznam.aspx?p=kp:164:1604

Jojo, vadny hdd.Kolik mas mesicu od doby zakoupeni notesu ? Zalohuj si data. Nabidnul ti notebook behem sveho provozu moznost vytvoreni recovery disku ?
Vyuzil jsi teto moznosti ?

Teoreticky by slo ten vadny hdd naklonovat na ten novy . Ale nesmelo by tam bejt moc vadnejch sektoru.
Teoreticky si muzes tvuj operacni system (videl bych to na Vista Home Premium) stahnout nekde na uloz.to a vlozit do nej Product Key zespoda tveho notebooku.

Co riešiš.

Ak disk ešte ako tak funguje, kúp nový disk, vlož ho do notebooku, pripoj ten pôvodný cez USB box a naklonuj si ho na nový disk. Otázka ceny disku, cca do 40-50€ a maximálne tak 2 hodín /podla velkosti pôvodného disku/.

Myslím že aj HP recovery vie klonovať disky. Ak nie, nástrojov na túto operácie je dostatok.
Mne je sympatický R-Drive. Malý, rýchly, efektívny.

Ak nemáš USB box alebo nerozumieš tomu čo som napísal, odnes to do servisu.