Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak vybrat pevný disk

Dobrý večer používám notebook asus x80le os win 7 home frekvence procesoru 1,86 GHz (T2390, 1 MB L2, 533 MHz FSB) intel core duo a můj stávající pevný disk je WD 320 giga sata frekvence 266 mhz a chtěl bych nějaký rychlejší svižnější potřebuju poradit co třeba tenhle western-digital-2-5-d96178.htm kolik zvolit místa jestli 320 nebo 500 mám 32bit os.děkuji za odpověd

Zvol rozhodně 500GB. Rozdělil bych si ho na dva oddíly (C,D). Na céčko bych hodil 100-150GB na programy a zbytek bych si používal jako úložnej prostor. Céčko si pak můžeš v případě potřeby zformátovat nezávisle na déčku. Nahrát tam znova OS apod. Vybírej Seagate nebo Western Digital. Já osobně bych volil WD, mám s ním lepší zkušenosti. Nevolil bych určitě Samsunga

coze? Volne misto je hlucnejsi?
Ci ma disk 2 platne zavisi od presneho typu disku, su snad aj 500GB jednoplatnove (neviem zhlavy ktore ale urcite su kedze existuju aj 1GB disky a do 2,5" viac jak 2 platne asi vyrobca nenadrbe ptz neni miesto).
Vseobecne aj 7200 otackovy moze byt hlucnejsi jak 5400, a viac zrat a hriat.

Jaky tam mas teraz disk presne? (oznacenie napr. zo spravcu zariadeni, dlhe pismena+cisla). Podla toho budes vediet ci mas teraz 7200 otackovy a teda ci vobec existuje nejaky rychlejsi/sviznejsi. Je totiz mozne ze nic sviznejsie neexistuje, sviznejsie je SSD, ale to je trocha ina cenova kategoria.

Kapacitu si vyber podla toho kolko potrebujes kapacity, sviznost disku od toho priamo nezavisi (nepriamo len pri velkych rozdieloch v technologii napr. 5rokov stary disk bude pomalsi jak moderny disk, ale u teba nehrozi ziaden rozdiel technologii ptz 320GB je stejne moderny disk jak 500GB).

32bitovemu OS je to uplne jedno mozes si kupit aj milion GB disk a 32bit OS to zvladne :)

Niekedy ľuďom je ťažko porozumieť: "...můj stávající pevný disk je WD 320 giga sata frekvence 266 mhz".

Tie MHz by človek prehliadol,
ale prečo meniť jeden HDD WD 320 GB za iný WD 320 GB?
(Aj keď má trochu vyššie otáčky.)

Omnoho rozumnejšie je mať vyladený systém.
Bez zbytočností.

A - ak už meniť HDD - tak kvôli kapacite.
To by som ešte pochopil.

Možno by bolo lepšie - rozšíriť RAM (ak to je vôbec možné).
Ide o to, čo s tým NB robíte.
Prečo, a na čo (SW) - ho chcete zrýchľovať.

Ten NB bol predávaný v rôznych variantoch.
Ten Váš má 2 GB RAM.
.
Takže, ak už chcete čosi dokupovať (dôvody nepoznáme),
tak si najprv zistite:
1. aká je tam motherboard - koľko je max. osadenie RAM (GB)
2. koľko je tam pamäťových slotov
3. ako sú osadené teraz - 1x2GB alebo 2x1GB

Zistíte to programom CPU-Z:
http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/CP U-Z.shtml

ano ten program mám mám ho na dva sloty momentálně tam je 2x1giga a frekvence 266 mhz a maximální frekvence pro tento notebook je 533 a maximální dosažená kapacita paměti je 4giga takže zvolím tohle http://interlink.tsbohemia.cz/sodimm-ddr2-2048mb-5 33mhz-kingston-cl4_d93600.html ale chtěl bych vyměnit disk kvůli otáčkám momentálně mám 5400 a chci 7200 http://interlink.tsbohemia.cz/pevny-disk-wd-scorpi o-black-wd3200bekt-320gb-2-5-sataii-16mb-7200_d786 24.html ale 500 nechci brát kvůli tomu že to žere víc štávy a je to víc hlučnější

Obávam sa,
že aj po kúpe a osadení nového HDD a RAM - nebudete ani vidieť veľký rozdiel.

Jednak, pri doplnení RAM + 2 GB/1 ks (v kombinácii s jednou starou) zostane Vám tam 266MHz frekvencia,
museli by ste kupovať 2 moduly 2GB.
A i tak nie je 100% záruka,
že Vám to pôjde na tých 533 MHz.
Pozrite si BIOS, či Vám to umožňuje.

A medzi tými dvomi WD HDD nie je až taký rozdiel.

.

Veď uvidíte sám.