Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sloučení HDD

ahoj,chtěl bych se zeptat mam HDD rozdělený na 4 části C,D,E,F a chtěl bych je všechny sloučit do jednoho.. mam tam win xp a chtěl bych se zeptat jestli při přeinstalaci na win 7 se dají ty oddíly nějak zrušit a první oddíl (C:) by měl velikost všech 4 . Děkuji :)

domácím samoadminům nejde nikdy doporučit nerozdělený disk, a nechávat data a systém na jednom hnoji. vždycky ten systém doničí - a co potom s daty promíchanými mezi systémem?
dělit disk na čtyři kusy c: d: e: f: byla zbytečná hloupost, a nechávat jediné c: je to samé.
co tak si začít počínat konečně trochu rozumně?

ne. Budes pak mit 40GB dat,100GB dat,100GB dat a 100 GB volneho mista (pri formatovani 1 odddilu)
Budes pak mit 40GB dat,100GB dat,100GB dat a 100 GB nealokovaneho mista (pri odstraneni 1 odddilu)
Abys ziskal napriklad 140GB pro system a 200GB pro data musis vse smazat nebo pouzit program jako napr. Gparted
http://gparted.sourceforge.net/display-doc.php?nam e=help-manual&lang=cs

Tak jinak : mas 500GB HDD a je rozdeleny na 2 oddily C: 200 GB a D: 300GB.
Odstranis odddil D: a budes mit pak oddil C: 200 GB a neobsazeny (nealokovany) prostor 300GB. Tim by se podle tebe melo jeho volnych 300GB automaticky pricist k oddilu C: Tak to ale neni. Budes muset pouzit specializovany program GParted (nabootovat pres live CD Gparted), abys stavajici oddil C: roztahnul na tvych 500 GB.
Pri pouziti Gparted muzes prijit o data, a nejaky cas to trva : 20 min, 2 hodiny nebo jeste vic...
Jednodussi cesta je : odstarmit oddily C: a D: pri instalaci windows a vytvorit novy odiil s velikosti 500 GB. To ti zabere tak 2 minuty pri instalaci.

Na tento příklad podle mě žádný program nepotřebuje, to už W7 zvládnou samy. Jinak ale souhlasím, že je to lepší (jistější) vše zrušit a udělat nové než se pokoušet o slučování oddílů. Samozřejmě je třeba před akcí udělat zálohu důležitých dat a pak znovu nahrát všechny programy.

Dobre, takze Win7 umi totez co Gparted. Plati ale moje tvrzeni

Odstranis odddil D: a budes mit pak oddil C: 200 GB a neobsazeny (nealokovany) prostor 300GB. Tim by se podle tebe melo jeho volnych 300GB automaticky pricist k oddilu C: Tak to ale neni.

Tim, ze odstrani 300 GB se automaticky nepricte techto 300GB k oddilu C: se zbyvajicimi 200GB, neboli nevznikne automaticky oddil C: s 500GB. Bude proto muset nekolikrat kliknout, cekat a strachovat se zda se operace se sloucenim podari a neprijde o data. On

Zapoměl jsem dodat, že všechna data mám ještě zálohovaná na 2TB harddisku:-D