Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefukční internet po čerstvé instalaci Windows XP

Zdravím,
zajímalo by mě, čím to může být, že po zbrusu čerstvé instalaci Windows nefunguje připojení k internetu? Síťovka je ve Správci zařízení v pořádku, pracuje správně. IP adresy jsou všechny OK, protože internet před instalací ještě šel a jsou přepsány přesně z papíru. Ovladače k síťovce jsem instaloval z CD motherboardu... a když se podívám na Stav připojení, ukazuje mi to Pakety takovým způsobem, že odesílají se stále, ale žádné se nepřijmou. Takže situace je třeba taková, že je odesláno 600 paketů a přijatý 0.

Nevíte, v čem je háček?

Díky.

Háček je v tom, že jsi nám neprozradil nic o své síti - připojení. Máš nějaký router? Nebo snad modem? Ping na bránu funguje? IP adresu máš natvrdo nebo přiděluje DHCP? A co DNS servery? Docela by se hodil výpis ipconfig /all.

IP, maska, brána, DNS a podobné věci jsou dané a neměnné. Modem ani router to nejsou, je to síťový kabel zapojený do PC, od místního poskytovatele, jde o bezdrátové připojení.

Je to u kámoše, takže to nemůžu vyzkoušet tak narychlo, ale pokud máš nějaké poznatky ohledně pingu na bránu (což nevím, co je, ale byl bych rád, kdybys napsal)

Před instalací bylo vše OK, tak by mě zajímalo, jestli třeba existuje nějaká univerzální chyba, ve které by to mohlo vězet.

Díky.

jsi si jist, že jsi měl předtím od providera statickou adresu?

viz: protokol dhcp povolen: ... ne

když tě provider poprvé připojil, kde jsi vzal ip adresu? máš ji ve smlouvě? dostal jsi od něj nějaké nastavení? nebo se jen připojil modem (nejspíš tedy ap) a připojení fungovalo samo?
můžeš na zkoušku změnit nastavení tcp/ip na "automatické získání adresy"?