Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafika_doporučte, NE hry

Potřebuji zrychlit grafiku ve WinXP. 4roky stará nVidia Quadro1500 s 256mb ram, PCI express (+1920x1200 NEC 2690WUxi, pc HPxw4400 Core2 E6600, 4gb ram) to evidentně nezvládá. Poradíte něco, nejspíš s 1gb DDR3 ram, za normální peníze? nVidia nebo ATI? Nové drivery, které jsou k dispozici každý měsíc, to nezlepší. Dělám s 2d, trochu s 3d grafikou, Coreldraw, CAD progamy, bitmapovými editory, hry ne. Poradí někdo, na co se podívat v dnešní době, aby to mělo nějaký význam? Jsem sice již dost skeptický k významu této činnosti, protože jakmile jsem do toho začal šťourat, vždy to skončilo u celého pc...
díky za rady
Petr

Předem říkám, že v této oblasti jsem laik. Je otázka, zda není slabé místo třeba v procesoru či RAM? Zkus se asi spíše zeptat někde na fóru k této problematice (cadforum atd.). Jestli se nepletu, tak nVidia má ve svých kartách technologii Cuda, která umožňuje pomoci procesoru s výpočty a myslím, že podporu této technologie už mají i některé programy z této oblasti, což by se pak mohlo pozitivně projevit na rychlosti. ATI má taky něco podobného, ale nevím jak je na tom s podporou ze strany výrobců programů.