Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zálohování dat

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli na externí disk jde zálohovat z HDD notebooku jen prostě Windows Vista a ty programy z továrního nastavení nic víc. Děkuji

Které soubory by měly být zálohovány?

Měli byste zálohovat vše, co je obtížně nahraditelné nebo nelze nahradit vůbec, a pravidelně byste měli zálohovat soubory, které často měníte. Obrázky, videonahrávky, hudba, projekty a finanční záznamy jsou příklady souborů, které byste měli zálohovat.

Není nutné zálohovat programy, protože k jejich přeinstalování můžete použít originální disky. Programy navíc obvykle zabírají mnoho prostoru na discích.

citace z http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows-vista/B ack-up-and-restore-frequently-asked-questions
Dale pak
http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1loha_%28inform atika%29

1) musis vedet co chces udelat
2) kdyz uz to vis, pak muzes napr. naklonovat disk
Co to je ? Cti : klonovani-disku
3) nebo ti na stavajicich datech nezalezi, protoze delas pravidelne zalohovani svych osobnich souboru (
.doc .xls .pdf .avi .jpg atd...) [ vice o tom co je to zalohovani zde : http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows-vista/B ack-up-and-restore-frequently-asked-questions ] a od nas potrebujes poradit pouze kde ziskat instalacni DVD Visty, reseni cti zde : Publish.asp

Jeste upresnim...

2) Obnova a záloha operačního systému
Doinstalace operačních systémů je nejčastěji prováděna pomocí speciálního skrytého oddílu na pevném disku, ze kterého se spouští automaticky po prvním spuštění počítače. Doporučujeme tyto záložní média vytvořit - v případě, že zrušíte rozdělení diskových oddílů, je toto jediná možnost, jak systém obnovit! V opačném případě je třeba se obrátit na autorizovaný servis.
* HP
o Modely tohoto výrobce jsou vybaveny zálohovacím programem, který je dostupný po doinstalaci přímo ze systému skrze nabídku start.
o Recovery menu je také možné spustit stisknutím F11 během startu počítače (pouze u řady Pavilion).

Toto plati pro puvodni HDD z tovarny, nebo pro opraveny HDD ze servisu, kam je pomoci specialnich DVD nainstalovan cely image, tj. operacni system na oddilu C: a recovery na oddilu D:. Ty samozrejme nic takoveho mit nebudes, koupis si novy (prazdny) HDD a na nem fungovat F11 nebude. Objednej si proto u sveho vyrobce (predpokladam, ze je to HP) Recovery DVD, ktere nahrazuji Recovery oddil D: prave v pripadech jako je ten tvuj.
http://h10126.www1.hp.com/services/podpora/zakazni cka-telefonicka-podpora.php

+420 810 222 222
Po - Pá 8:30 - 18 hod.