Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ubuntu - zvuk pres HDMI do TV

Chtel bych se zeptat, zda nekdo neresil:

PC - dualboot Win 7 a Ubuntu 10.04
GK - NVidia GF250GTS
integrovana zvukovka na MB GB-EP45UD3L

zapojene HDMI z GK do TV

Ve windows je rozsirena plocha kvuli pousteni filmu na TV, jde se do nastaveni - zvuk a zde jsou Reproduktory a Realtek High Definition Output. Ten se nastavi jako vychozi a tim zacne bezet take zvuk pres HDMI kabel a tedy na TV se pusti video i se zvukem.
Toho sameho chci docilit i v Ubuntu, nicmene zde mi funguje na TV jen obraz, zvuk tam nemam a ve zvukovych zarizenich je jen Realtek digital a Realtek analog, zvuk jde u obou z repracku u PC, ale do TV nevim, jak ho dostat ???

Zdar,

tak jak, nenajde se nekdo, kdo by mel TV zprovoznenou pod linuxem?

Ptal jsem se na Ubuntu foru, ale vypacil jsem tam z nekoho jedinou odpoved, ze si to nastavi v alsamixeru a ze mu to funguje. Klasika.

Nicmene pokrocil jsem:

Dostal jsem se k tomu, ze v nastaveni systemu - multimedia mam zarizeni:

1. HDA Intel ALC888 Analog - kdyz dam otestovat hraji repracky
2. HDA Intel ALC888 Digital - IEC958 S/PIDF Digital audio output - kdyz dam otestovat, hraje televize
3. HDA Intel ALC888 Digital - kdyz dam otestovat nehraje nic.

To druhy se ale zobrazilo az po zatrhnuti (ted nevim presne) rozsirena zarizeni?

Kdyz dam alsa mixer tak to pise SPIDF Off a nic tam nastavit nejde, vlc player i smplayer hraji jen na repracky, na TV to nehraje.

Kde tedy nastavit, aby hraly i prehravace a ne jen ten test v nastaveni zvuku ?

vyznacte prosim vyreseno.

musi se nastavovat pulseaudio, jedine presto se to HDMI chytne, proste zadny problem staci instalnout pulse audio server a pres volume control toho pulse audia zalozka nastaveni, tam hodit ten HDMI vystup.