Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezobrazuje se externí disk ve slaxu

Nabootuje slax z USB. Ve slaxu se mi po připojení nezobrazí ext.disk. Když připojím nějakou flashku tak se mi tam objeví. Zkoušel jsem připojit ext. disk nejdříve ve Win, restartovat počítač a nabootovat slax z USB, ale ext. disk se tam stejně neobjeví.Potřebuju ext. disk otevřít ve slaxu, protože ve Win mi nelze otevřít, píše mi to, že je třeba disk naformátovat. Potřebuju získat data z ext. disku a noformátováním bych je ztratil. Zkoušel jsem ještě Getdataback ale nenašel jsem některé složky a složky jsou pojmenovány pod čísly což je nepřehledné. Dík za odpověď.

Ked su data na disku poskodene tak ten disk samozrejme nevidi ani linux, a nebude ho vidiet ani svaty peter.
Jedine co mozes robit je skusit getdataback, recuva, testdisk, a to co boli schopne rekonstruovat vytahat inam. A potom disk naformatovat a pouzivat a uz ho potom nevytrhavat z PC bez "bezpecne odebrat hardware" ikonky vpravo dole.