Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Buduji pracovní síť – 2x PC, dokumenty, tisk - síť levně a efektivně?

Buduji svoji pracovní stanici/kancelář, teď zadám požadavky svému správci sítě, nicméně chtěl bych se zeptat, jaké je nejoptimálnější řešení – nechci aby mě vnutil něco co by mi nevyhovovalo a on na tom mastil kapsu.

Kancelář o 2x PC, na jednom W7 Ultimate, na druhém klasické XP, mohou být i stejné W7.
Sdílení:
-internet
- Rád bych sdílel mezi počítači jeden adresář s dokumenty o velikosti do 50 MB
- dále mám las.tiskárnu, která není duplex – půjde to nějak zařídit?

Další podmínky:
Vše musí být funkční i když bude druhé PC vyplé.
Ještě zde bude stůl pro 3.pracovníka, ten bude potřebovat jen internet na NTBook, není problem mít 3tí LAN kabel – tzn.wifi není nutnost.

Jak toto vyřešit? O El.energii nejde (platím fix.paušál), malý server by mohl být řešením? Z čeho jej postavit?
Díky za jakékoliv nasměrování.

loading...

Díky, díky, sem rád že sem našel takhle aktivní forum.

Sdílení dokumentů - šel by použít DROPBOX? dobrej soft na sdílení, využívám léta.

Firewall - neřeším, router už má/bude mít v sobě, na PC je ochrana dobrá, na porno se v práci koukat nebude, žádnej warez - min.šance něco chytit

Zálohování - jsem zvyklej ručně - jednou za 14dní chytnu 50MB dokumentů a šoupnu je na svůj NTB, to mě zas tak netíží.

Tiskárna (nesíťová) bude holt tak jak je = nasdílet ji v síti, obě PC budou vždy zaplá.

Zatím to tedy vypadá - nějaký slušný router a je to defakto všechno že?

ad tiskárna: pokud je to nějaký rozumný model, tak bych doporučoval pořídit router (typicky něco z Asus WL-500 série, nebo lépe TP-Link TL-WR1043ND) s odpovídajícím rozhraním (dnes téměř výhradně USB) a podporou tiskového serveru. Pak bude tiskárna dostupná nezávisle na jednotlivých PC.

Super, díky! Teď už mám ve všem jasno!!!

Btw.: Tiskárna je to profi ČB laser OKI B430d, když sem ji před rokem kupoval - ještě se mě ptali ... "a nechcete si koupit síťovou verzi za pár stovek dráž"???? Nějak sem nečekal, že bych to potřeboval ...tzn. ponaučení :-)