

Jak odrusit zdroj k notebooku?
Mam notas Acer Travelmate 225, jsem s nim spokojen az na to, ze pri praci s napajenim pres originalni zdroj vydava integrovana i externi zvukovka velmi neprijemny a rusivy sum, brum apod.
Tohle vsechno ale ustane, prepnu-li na baterii, v tu chvili je vystup ze zvukovky naprosto cisty, bez vedlejsich vlivu. Je jasne, ze na vine je zdroj, takze hledam zpusob, jak jej umravnit.
Muze mi nekdo poradit, co mam vyzkouset? Napadlo mne vyrobit zdroj novy - odruseny, nebo aspon nejaky odrusovaci filtr. Co vy na to?
Predem diky za napady.....
Tak jsem s pomoci fora na Czechcomputeru tento zapeklity problem odstranil.
Stacilo nemit zapojen zemnici kolik v zasuvce, ze ktere je napajen zdroj notebooku a veskere ruseni integrovane i externi zvukove karty ustalo.
No to je teda věc...
A jak může zemění vadit, když šňůra zdroje notebooku má na konci vidličku, tzn. zemnící kolík není použit? Může mi to nějaký elektrikář vysvětlit?
Takže kvůlli připojení zdroje notebooku musíš rozdělat zásuvku a odpojit nulák, hmmm. IMHO (J.) poněkud nebezpečné.
Řešení je to fakt drsné, nicméně nemáš pravdu v tom, že napájecí kabel ke zdroji notebooku nemá použit třetí vodič. Od toho se tomu říká "trojlístek".
Můj zdroj k notebooku má jenom dvojlinku a na konci s vidličkou... Samozřejmě netvrdím, že nejsou zdroje s klasickou zástrčkou.
Takže se evidentně vyskytují obě varianty.
jojo, pak mi je navod k h...
Nestacilo by do cesty zapojit oddelovaci trafo 230V - 230V ?