Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuková karta

Zdravim, potřeboval bych radu, možná se tim vyřeší další problém..
1. z ničeho nic mi začalo hrozně "chrastit" uvnitř pc, když ho položim vodorovně tak je ticho, je to zvuk jakoby se něco urvalo a mlátilo to o ten plech.Co to začalo, začaly problémy se zvukovkou,(mohla by v tom být souvislost?) když chci něco slyšet, musim dát subwofer na uplný maximum a stejně jsou to hodně tichý zvuky, sluchátka si neškrtaj..(jedná se o integrovanou kartu)

2. už mi došla trpělivost jelikož nutně potřebuju komunikaci přes mikrofon, vyndal jsem si zvukovku ze starýho PC -(http://pricemedia.price.com/prodimgs/A8/A87384C_11 7020.jpg) CMI8738/C3DX . Připojim, Nalezen nový hadrware, ale.. stáhnul jsem si ovladače, když to chci nainstalovat přes ně- nic..v půlce instalace- Waiting for sound driver - dál se to nepohne..Když přes to okno "nalezen nový hadrware" zadam tam cestu k ovladačum, furt mi to píše že to nenašlo potřebné soubory.. zkoušel jsem vypnout tu integru v biosu, jak jsem se někde dočet ale to se mi ani nějak nepodařilo
je to hodně laicky popsáno, ale v tomhle se doopravdy neorientuju :-)
Děkuju

1) Možná ti nějaký kabel drhne o větrák, změna polohy tomu nasvědčuje.
Zkontroluj si nastavení všech táhel hlasitosti ve Windows a taky,
zda jsou konektory dotlačeny jak ve zvukovce, tak u repráků.
Nemáš kabely PC-repro nějak pokroucené? Mikr. nemáš vypnutý ve Windows?

2) Pokud chceš použít jinou zvukovku, odinstaluj napřed soft a ovladač
k integrované, vypni komp, namontuj jinou, zapni komp a vypni integr. v BIOSu.
Úplně napřed si sežeň ovladače pro tu jinou přesně pro tvůj Windows,
pokud vůbec existují a nenech to hledat Windows přes internet.

Tak jsem zkoušel postupně vypojovat a zjistil že ten rachot jde ze zdroje..tim pádem souvislost padá, nebo ne?
To jsem udělal zevšeho nejdřív..všechno na maximum, i mikr.
kabely asi pokroucený budou, ale myslim že ne tolik aby to bylo tim, protože od sluchátek jsou jako nový a dělá to taky..
Já právě sehnal na internetu ovladače, asi 3 různý, furt na to kartu u to hlásí že něco chybí a ten jeden prostě furt ne něco čeká a nepohne se to dál..
v tom biosu jsem to zkoušel, ale vypnul jsem asi i tu novou..najednou nebyla ani v těch "neznámých zařízeních" .. popíšu jak jsem to dělal v tom biosu zachvíli to editnu

hned co se dostanu do biosu tak asi 4. řádka :
Integrated peripherals ->Onboard audio controller : z Auto na Disable

...Ježiši.. Udělal jsem všechno podle toho postupu a nakonec jsem zjistil že ta zvukovka tam jde narvat ještě víc do toho slotu..zapnu PC nalezen nový hardware ani se neptá na ovladače...omlouvám se za zbytečnej dotaz a hlavně děkuju moc ;-)

Pokud je něco se zdrojem, tak okamžitě zjednej nápravu,
jinak ti může exknout XY věcí v kompu.
Výměna větráku (je-li poškozený) by mohla stačit,
jestli tedy šramotil větrák zdroje.
Co máš za značku a model zdroje? (Je to na zadním štítku zdroje).
Snad to není EuroCase, LC-Power nebo podobná sebevražda?