Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nenačítá se mi hdd 80gb na desce asus - pomozte prosím

Mám malý problém při načítání biosu na desce "M5TBA" s procesorem pentium III 500mhz :D , dochází k zastavení systému bios. Na začátku kde je zobrazena konfigurace systému bios, myslím "System Configurations"
mám vypsáni toto

Diskete Drive A : 1.44M, 3.5 in.
....
//a můj disk
Pri. Master : LBA, VDMA 33,_ //ta "_" tam furt "bliká" a nic nedělá :(

Disk je Segate Barracuda 80Gb u disku 120Gb (taky to samé)

Poradtě prosím , za každou odpověď předem děkuju.

Jak už bylo řešeno, staré desky měly problémy s většími disky. Další problémová hranice byla tuším někde kolem 72 GB. Opravovalo se to nahrátím nového BIOSu nebo byly různé utility, které to nějak ošetřovaly (myslím, že např. ontrack).

Prestuduj si poriadne co sa chystaš urobiť. Aj keď už o nic nejde, ta doska má hodnotu O.-. Aspoň sa nieco naučíš.

Tie dosky boli nejako "živé", vraj existovali 2 varianty BIOS-ov s 1MB a 2MB chipom, aj to množstvo verzii je nejako vysoké.

V každom prípade pred flashovaním urob zálohu pôvodného obsahu. Uniflash to umožňuje.

zpusob po_d_vodneho obsahu??? Proísm?

Pôvodného-púvodního

Ak by sa ti podarilo nahrať nesprávny BIOS, temer vždy Boot block ostáva nepoškodený, no v tejto situácii je grafická karta spravidla nefunkčná, no historická funkčnosť BIOS-u: schopnosť čítať z diskety funguje.

Spôsob je jednoduchý, napíšeš si: autoexec.bat ktorý spustí zápis púvodního BIOS-u

Predpokladám, že nevieš co je autoexec.bat