Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poradite router?

Viete prosim poradit router, najlepsie Linksys:
1. 1GB LAN porty (aspon 4)
2. fyzicke tlacitko na zapnutie/vypnutie Wireless funkcie
3. moznost nastavit akukolvek (aj verejnu) IP adresu domacej LAN sieti
4a. musi si pamatat DHCP adresy pridelene pocitacom aj po vypnuti/zapnuti
4b. alebo moznost zapnut DHCP len pre WLAN a nechat vypnute pre LAN

4a. musi si pamatat DHCP adresy pridelene pocitacom aj po vypnuti/zapnuti

Pri pouziti alt. firmware z DD-WRT toto asi nebude mozne, aspon ja som to zatial nenasiel, je to skoda a divim sa preco taka dolezita funkcia chyba, originalny firmware to umoznoval, ale ten bol nestabilny (aj ked dovod nepoznam).

Tak asi som to nasiel, "Static Leases", su tam moznosti:

MAC Address  	Host Name  	IP Address  	Client Lease Time

Skusal som tieto udaje vyplnit, ale neulozili sa, su tam dalsie nastavenia a nie som si isty ako ich vyplnit, pouzivam staticku WAN IP adresu pre internet, tu su nastavenia ktore neviem vyplnit:

DHCP Client
Set Vendorclass               -
Request IP                    -

DHCP Server
Use JFFS2 for client lease DB - (Not mounted)
Use NVRAM for client lease DB - moznosti [ ] a [x]
Used Domain                   - moznosti "WAN" a "LAN & WLAN"
LAN Domain                    -
Additional DHCPd Options      -

V povodnom oficialnom FW som len nastavil MAC a IP a fungovalo to, lenze ten pouzivat nemozem, lebo s nim router pada.

Takze staci zapnut 1 z tych moznosti? JFFS2 sa neda, takze len tu druhu. Nemusim tam uz nic ine nastavovat? Aby som vedel, teraz to nemozem skusat, potom dam vediet ci to bude fungovat.

Ku kvalite zdroja a napajania, to napajanie nie je asi naj, ale dlhe roky, vratane poslednych tyzdnov ako nahrada, mi isiel stary Repotec router bez wifi s 0 vypadkami, Belkin wifi zacal vypadavat asi po roku a pol, TP-Link s ofic. FW padal uz od zaciatku a aj niekolkokrat za hodinu, s dd-wrt za 2 tyzdne ani raz. Som s dd-wrt spokojny, len ma trochu menej intuitivne prostredie.