Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem xeon vs i7

Nazdar mám možnost si vybrat mezi těmito dvěma processory Intel Xeon Processor E5620
(12M Cache, 2.40 GHz, 5.86 GT/s Intel® QPI) nebo ntel Core i7 920 8mb
Který se víc hodí na nejnovější hry? nebude problém u xeonu se dohodnout s deskou ?Bude pasovat do stejné desky jako i7?? díky

Procesor Intel Quad-Core Xeon E5620 je jedním z produktů této firmy. Patří do rodiny procesorů pro základní desky vybavené soketem LGA1366. Jedná se o zástupce vyšší třídy procesorů a je určen pro širokou veřejnost, kde není kladen důraz na extrémní výkon v důsledku vysoce taktovaným jádrům.

Takže se do "herní" sestavy nehodí.

NE GRAFIKA BUDE HD 5770 1gb v provedení vapor-x nebo gigabyte 8gb nebo 16gb 1333mhz ram dd3 1tb hdd wd caviar green chladič arctic cooling 7 bedna raidmax tornado procesor tu i7 zrejmě 2.8ghz 8mb cashe a desku něco takového http://aukro.cz/asus-sabertooth-x58-intel-x58-i151 7828741.html nebo http://aukro.cz/deska-asus-p6t-deluxe-v2-soc-1366- pro-core-i7-i1510487489.html myslím že na tom půjde něco hrát když sem na x3100 rojel HL2 na vysoké detaily 800x600 v klidu :-D

myslím že grafika je dostatená mnoho nových her rozjede na plné detaily.Jestli jste si nevšimli mnoho výrobců her a počítačových součástí dalo by se říct všichni lžou lidem o hw nárocích,jenom aby prodali nové karty které nejsou vůbec potrěba kolik her jsem rozjel na x3100 která pomalu není ani 64mb karta je to spíš taková parodie na kartu hry co byli na 128mb kartu jsem rozjel na strědní nebo vysoké detaily při nižším rozlišení v klidu

Takže shrňme to:
Chceš sestavu s špičkovým procesorem, k tomu desku z Aukra s nejistou zárukou, pomalej disk a zbytečně hodně RAM.
Procesor klidně použitej kup, ten buď pojede, nebo nepojede.
Použité desky bych se bál, raději vezmi něco z obchodu s klasickou zárukou, ony desky taky nemají až tak vysokou spolehlivost. Za to riziko to nestojí.
Disk - WD Green je disk tak na zálohy, je to pomalý model, kterej šetří elektriku, ale na systém je to šnek. Buď WD Blue, nebo Black. Blue je dobrý kompromis, Black je nejvýkonnější, ale taky nejdražší. Sám mám Blue, jsem spokojen, Black totiž přináší jen trochu výkonu navíc, ale stojí o hodně víc.
RAM - na domácí použití furt stačí 4GB, více je akorát tak na machrování. Běžné aplikace (včetně her) neumí využít víc, jak 2GB z RAM, tedy víc jak 4GB využijí jen ti, kteří opravdu ví, že ji potřebují.
Grafika - HD5770 dnes zvládne všechny hry, ale vůči procesoru je to poněkud slabota. Pokud ji však už máš, tak ji použij.