Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč není vidět jeden z počítačů v domácí síti?

Ahojte. Vytvořil jsem si doma takovou malou síť. Zatím jsou v ní jen dva počítače. Stolní, který je k internetu připojen kabelem a přenosný, který je k internetu připojen přes wi-fi (obojí přes ADSL router zn. D-Link). Zajímalo by mě, proč nevidím sdílené složky stolního počítače v přenosném, když naopak to funguje. Zadám-li zobrazit počítače ve skupině, v obou PC se mi zobrazí jen nasdílený obsah netbooku. Díky za rady.

Tak teď jsem docela vedle. Službu firewall jsem vypnul, ale je to stále stejné (může to dělat Kerio? Ten mám taky). Tu položku v routeru mám, ale je nastavena na OFF. Jenomže teď jsem po aktualizaci systému musel restarovat PC. Pak už jsem se ke skupině nepřihlásil. Když jsem dal zobrazit počítače ve skupině, nahlásilo mi to, že nemám dostatečná oprávnění (byl jsem přihlášený jako správce)a šlus. Půl hodiny jsem se s tím tady mordoval a nic. Posílal jsem ping, to prošlo, ale zobrazení počítačů ve skupině prostě ne. Naštěstí jsem si předtím přesunul na plochu zástupce sdílené složky v NTB. Tak jsem na něj v zoufalství poklepal a spojení se nějak záhadně obnovilo. Jdu zase restartovat a uvidím, jestli se to sekne.