Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační systém - jak nainstalovat Windows 7?

Zdravím, když mám disk rozdělen na dva oddíly C a D mám Systém Windows XP nainstalovanej na C, chci se zeptat jeslti když nainstaluju například W7 na D, můžu smazat celý Cčko i se systémem a následně počítač poběží z Dčka jako W7 ?
Změna předmětu, původně: Operační systém
Změna kategorie, původně: Software. Operační systém je operační systém, to by mohl vědět i lajk. (karel)

to jsem udělal a byly potom poškozené oba OS (mel sem na C: win XP , D: W7 ) tudíž mi to napsalo ze je chyba v boot mgr nebo neco takeho a bylo slozitejsi tam dat novy OS pc nabehl jen ze se ukazaly uvodni info bios , a pak chyba a ze mam zmacknout ctrl+alt+delete = restart

ve výsledku doporučuji pokud novy windows tak preinstalovat pokud stavajicí tak VirtualBox

Promin, ale odvolavat se na neco, co jsi napsal nekde jinde je trosku hloupe. Bud pokracuj v puvodnim prispevku nebo to zopakuj do dotazu.

Na disku C: je ulozen bootloader, takze ten disk nemuzes formatovat, odstranovat atd.
Muzes pak nasledne smazat soubory a adresare vcetne puvodnich Windows na disku, mimo par systemovych souboru.

w7 si taky uloží vlastní zavaděč na c:, takže jeho zformátováním zrušíš oba systémy. obnova např. přes easybcd.
(w7 už nepodporuje obnovu z instalačního dvd jako předchozí systémy)
nebo nainstalovat oba systémy zvlášť při skrytém druhém oddílu, a výběr spouštění přes nějaký os selector.
ale proč se do takových akcí pouští domácí samoadmini, kteří o zavádění os neví vůbec nic, to netuším.