Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem exe,kompatibilita

Zdravím, koupil se novej noťas a jsem počítačovej analfabet, mám ten problém, že mi nejdou spoušťět soubory, programy s příponou exe, dále na mě "vyskakuje, že je problém s kompatibilitou ,mám 64 bitovou verzi a jinak sedmičkovej W. Myslím že mi chybí aplikace ke spouštění exe, kde a co stáhnout? Díky za odpověď.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Ahoj, jak si přišel na to, že je to zavirovaný? Hlásí to tehdy, když se snažím otevřít nějakej program exe a hlásí to, že to není pro 64 bitovou verzi. Mám novej noťas, proto si myslím, že tam nemusí být nainstalovaná nějaká aplikace. Díky za odpověď. Ještě musím říct, že se obnovoval počítač do dřívjšího stavu a chybí mi tam např. nějaká aktualizace.

Niektore stare programy proste na Win7 alebo 64bit OS nemusia fungovat spravne. Win ti poskytuje v pravy klik moznost spustit to v rezime kompatibility, najdi si to tam.

Ak sa ale pokusas spustit velmi staru 16bitovu aplikaciu tak to na 64bit OS nejde, jedine na virtualnom PC (napr. virtualbox) alebo DOSBox apod.
Zvycajne su informacie o kompatibilite aplikacie na strankach vyrobcu tej tvojej tajnej aplikacie. Niekedy pomoze pravy klik - rezim kompatibility, niekedy pomoze nova verzia aplikacie (zo stranok autora) a niekedy nepomoze nic.