Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna procesoru

Dobrý den, mám už staré PC a rád bych ho trochu oživil. ( AMD Athlon XP 2500+ 1.83Ghz ) Dá se u tohoto modelu vyměnit procesor ? Pokud ano, jaká je nejlepší možná varianta ? Děkuji.

Nejlepší možná varianta je koupit novej počítač.
Možná by do té desky, co máš, šel dát model 3200+. Má to však pár háčků - jestli ho deska podporuje (viz web výrobce desky), jestli ho vůbec seženeš a do třetice - nárůst výkonu nebude takový, aby to za to stálo.
Takže rada - nevyplatí se do toho vrážet prachy, kup si něco jinýho.

Dobrý den, moc v tom oboru nevinikám, tak snad to pomůže - AMD Athlon XP 2500+ , 1,83GHZ, 1,00GB RAM DDR( tu hodlám zdvojnásobit), grafika Radeon 9600 128mb . To je zhruba vše co jsem v pc našel . Dá se tedy vyměnit procesor? Nebo jedině provést přetaktování procesoru, ale to zas nevím jak provést. Děkuji za odpověd.

Jak jsem psal - nemá to cenu. Ani zvětšovat RAM, máš tam starý DDR paměti, který jsou dnes neúměrně drahý. Za cenu jednoho giga starých pamětí můžeš mít 3GB nových DDR3. Základní jednoduchej upgrade uděláš asi za 6 - 7 tisíc (deska s integrovanou grafikou, paměti, procesor). Ostatní můžeš použít z původní bedny. No možná by bylo ještě dobrý koupit novej zdroj (asi 800Kč).