Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook problem

Zdravím, mám zde problém s notebookem HP Compaq nx6310.
Po připojení AC adapteru jen poblikává led od nabíjení. Odebral jsem HDD a pořád to samé. Neví někdo co to u tohoto modelu znamená?

Ktory konektor? Mas tam podla mna skrat alebo problem (blby spoj alebo odpalene DC menice) na zakl.doske, to sa musi otvorit a pozret sa na to. V servise ti to ale nikto nebude skumat ale rovno vymenia dosku za 10tisic. Opravovat asi jedine nejaky domaci kutil elektrotechnik (a oprava je v >50% pripadoch nemozna takze si od toho netreba moc slubovat ale moze to byt aj opravitelne)

Tak jsem měl uplně ten samej problem na tom stejnem notebooku nx6310, konektor hřál a z notebooku sel smrad. Takže jsem ho celej rozdělal vyčistil a furt stejné. Začal jsem tedy podle tve rady hejbat konektorem, blikání opravdu ustálo ale nešlo o problem v konektoru ovšem u jedné součásky (nevim jak se to jmenuje, malinkej odpor asi) ktérá začala hořet (puvodce toho smradu), jakmile vyhořela a rozpadla se na prach :) notebook najel a už nemá problém. No prostě divná to závada.

Rada pro ostatní majitele těchto notebooku: když blika kontrolka napájení a z konektoru jde smrad, nechte ho než vyhoří pak pojede :))

Tak tu mám další problém a nechce se mi zakládat nové vlákno.

U NTB mi nefunguje po instalaci W XP Professional nic co strcim do USB. Uz ovladace pro pro sitovou kartu byl porod a pro vse ostatni taky. Kdyz cokoli strčím do USB tak se nic neděje ani PC nezaznamená zvukem, že bylo něco připojeno. Pokud ale do toho zapojím třeba telefon, tak ho to nabíjí. Napadlo mě jestli nemůže být USB odpojeno od základní desky. Proud do toho ale evidentně jde. Vidím to na SW chybu. Nějaké nápady? Děkuji.

Na USB su na oddelenie signalu tusim niekedy malicke ochranne "trafa" a to moze byt odpalene. Alebo je odpaleny chipset (datovy vstup alebo vystup) apod. Kolko tam mas tych USB konektorov?
Odpojene, no, teoreticky moze ptz niektore notebooky maju USB konektory na malickej pridavnej dosticke a ta je spojena s hlavnou zakl.doskou nejakym konektorom a ten moze byt odpojeny. Ale Nepredpokladam to. Je dobre ked mas takyto notebook co ma evidentne HW problemy otvorit a vsetko skontrolovat.

Co sa tyka SW tak si nabootuj live linux napr. UBUNTU a uvidis ci to je SW problem. Ovladace si instaloval ktore a odkial?