Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jáký mám notebook? 32-bitový nebo 64-bitový

Zdravím,
mám notebook a na něm nainstalované 32.bit Visty. Na 100% jsem si jistý, že 32-bitové. Po určité době jsem si nainstaloval program Everest od Lavalys. Po prohlédnutí konfigurace PC viz. níže mám dotaz. Paměť má šířku 64-bitů a po vyhledání procesoru Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T8100 @ 2.10GHz na internetu jsem na adrese : Product.aspx našel: Instruction Set 64-bit. Ale AGP je 32-bitové. Mohl bych mít 64-bitový operační systém ? Je nějaký program, který by mi dal jasnou odpověď, zda si mohu bez problémů nainstalovat třeba 64-bitové Linuxi ? 64-bitové Linuxi by se mi totiž hodili.

Konfigurace z Everestu:

Základní deska:
CPU typ Intel Pentium III Xeon, 2100 MHz
Název základní desky Neznámý

[ Základní deska ]

Vlastnosti základní desky:
Výrobce ASUSTeK Computer Inc.
Produkt F3Sg
Verze 1.0

Vlastnosti procesoru:
Výrobce Intel
Verze Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T8100 @ 2.10GHz
Externí takt 200 MHz
Maximální takt 2100 MHz
Aktuelní takt 2100 MHz
Typ Central Processor
Napětí 1.2 V
Status Aktivováno
Označení patice Socket 478

[ Paměťová zařízení / SODIMM0 ]

Vlastnosti paměti:
Velikostní faktor (Form Factor) SODIMM
Detaily Synchronous
Velikost 1024 MB
Rychlost 667 MHz
Celková šířka 64 bit
Šířka dat 64 bit

Umístění SODIMM0
Banka BANK0
Výrobce N/A
Sériové číslo N/A
Nálepka N/A
Číslo dílu N/A

[ Paměťová zařízení / SODIMM1 ]

Vlastnosti paměti:
Velikostní faktor (Form Factor) SODIMM
Detaily Synchronous
Velikost 2048 MB
Rychlost 667 MHz
Celková šířka 64 bit
Šířka dat 64 bit

Umístění SODIMM1
Banka BANK1

[ Systémové sloty / AGP ]

Vlastnosti systémového slotu:
Označení slotu AGP
Typ AGP 4x
Použití Používá se
Šířka datové sběrnice 32 bit
Délka Krátký

Tady jsem ho kupoval :
http://www.lan-shop.cz/asus-f3sg-as100c-f3sg-59310 :
Specifikace
Procesor: Intel® Core™2 Duo T8100 (2.1GHz, L2 cache 3MB, FSB 800MHz)
Operační systém: Originální systém Microsoft® Windows® Vista™ Home Premium
Chipset: Intel® PM965
Displej: 15.4" WXGA+ (1440x900) ColorShine (lesklý)
Systémová paměť: 3072MB (2048MB + 1024MB) DDRII 667 (maximum 4GB)
Pevný disk: 250GB SATA, otáčky 5400rpm
Optická mechanika: DVD Super Multi DL
Síťová karta WLAN 802.11a/b/g + LAN 10/100/1000, BlueTooth v2.0+EDR, modem 56kb/s
Grafická karta: nVidia GeForce G9300MG 256MB VRAM nesdílená (TurboCache 1024MB)
Ukazovací zařízení: TouchPad
TV tuner: integrovaný hybrid TV tuner + dálkové ovládání
Rozhraní: 1x VGA, 1x sluchátka/S/PDIF, 1x mikrofon, 1x RJ-45, 1x RJ-11, čtečka karet 8 v 1 (MMC / SD / Mini-SD / XD / Memory Stick / MS Pro / MS-Duo / MS-Pro-Duo), 4x USB2.0, FireWire, DVI-D, TV-Out, ExpressCard slot
Webkamera: CMOS kamera 1.3MPix
Zabezpečení: integrovaná čtečka otisku prstu + TPM
Zvláštní výbava: brašna + myš
Šasi: plast
Výdrž na baterie: max. 2 hodiny (součástí je 6-ti článková baterie 4800mAh)
Rozměry: 365 x 269.5 x 28 - 40.5 mm
Hmotnost: 2.95 kg

Na štítku počítače mám Duo T8100, na internetu jsem na adrese : Product.aspx našel: Instruction Set 64-bit