Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIFI repater

Dobry den.Bydlim v rodinem domne a k internetu jsem pripojeny pres wifinu ktera je zhruba 100 m od naseho domu. Drive jsem mnel stolni pc ve ktere jsem mnel kartu digitus digitus dn-7006gt a antenu natazenou do okna. Ted uz pc neni a ja i sestra mame notebooky ktere na tuto vzdalenost chytaji sygnal velice slabě. Navic mame oba mobily z wifi se kteryma se nepripojime uz vubec:-) Na googlu sem nasel neco malo k WIFI repeatrum ale vubec nevim jaky koupit. Nemohl by prosim někdo poradit?

potřebuješ stabilně umístěnou směrovou anténu - čili dost těžko ti může vést do notebooku.
to znamená panelovou nebo jinou anténu s přiměřeným ziskem na okně, od ní co nejkratší kabel do ap nebo routeru s wisp clientem.
z routeru mohou vést kabely tak leda do stolních pc.
pro notebooky potřebuješ wifi zase vysílat (pomocí ap za routerem, nebo další wifi router) - čili 2 krabičky.

na nějaké repeatery nevěřím, pro připojení na net třeba stačí, ale pro vzájemnou výměnu dat v lokální síti je nebrat.

ap* pro příjem wifi zvenku: TP-LINK TL-WA701ND
po bytě vytvoříš vlastní síť přes libovolný wifirouter, třeba TP-LINK TL-WR741ND Lite-N
*) toto ap jde dát hned pod okno, buď bude stačit jeho 4db anténa, nebo dokoupit lepší (a směrovější), dá se připojit díky rsma konektoru.
router coby centrální mozek sítě připojíš k ap přes lan kabel, dáš ho někam kde ti to nejlíp vyhovuje.

druhá možnost je mít router s příjmem wifi (režim wisp client, bude řídit celou síť), a za něj zapojit ap pro vlastní wifi pro notebooky: TL-WA701ND / anebo nějaký router v bridge režimu, anebo běžný wifi router a využít jen lan část.
tady je centrální mozek zároveň přijímačem wifi zvenku.

Ještě si dovolím doplnit k těm repeaterům. Asi před rokem jsem se pokoušel prodloužit si wifi signál repeaterem, ale místní mě odrazovali. Nedal jsem na ně, koupil univerzální krabičku, nastavil repeater a pak už jsem se jen divil. Se signálem 50% to neustále padalo.
Nakonec jsem se tedy zachoval podle nich- Client+AP a jsem spokojen.