Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna RAM

Dobrý den chtel bych zvíšit svoji paměť RAM a na strankach HP(odtéto značky mam PC)Píšou, že když si tam dam třeba 1 a 2 GB RAM, tak že se PC zpomalí nebo něco v tom smyslu, ale nevim jestli jsem to přeloži správně :-). A že bych si tam měl spíš dát třeba 2 1 GB RAM nebo 2 2GB RAM. Děkuji

Jedná se o tzv. Dual channel, tj. dva stejný paměťový moduly pracují v páru, mají tak vyšší datovou propustnost. Když je každý modul jiný, nebo je v PC jen jeden jediný, tak je to o něco pomalejší.
Z praktickýho hlediska to ale není až tak závratný rozdíl, zpomalení není ani poznat.
Záleží na tom, kolik paměti tam je teď, jakýho typu a v kolika modulech.