Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 nenajde PATA HDD při instalování

Dobrý den. Znažím se vyřešit jeden problém na PC a mám podezření na moje HDD. Tak jsem si od někoho půjčit HDD, že na to zkusím nainstalovat Windows 7 (můj disk jsem zcela odpojil). Bohužel při nové instalaci Windows 7 nastal problém, kdy nemohl najít žádný disk pro instalaci. Došlo mi, že to určitě bylo způsobeno půjčeným PATA diskem (můj byl SATA). Jediným řešením je nastavení v Biosu, jenže Bios je pro mě španělská vesnice :-( Tipuju že se něco nejspíš nastavuje v "Integrated Peripherals", ale po pár změnách stále nemuže najít disk. Proto bych rád někoho požádal o radu, co v tomto případě mám nastavit, aby našel i ten PATA disk. Vím, že se to tady už něco podobného řešilo se SATA diskem, ale i přes pár změn v Biosu jsem ničeho nedosáhl :-( A tak bych chtěl někoho poprosit o radu, co mám nastavit, zde přikládam screeny z Bios volby "Integrated Peripherals":
img25.imageshack.us
img812.imageshack.us

Tak se mi to nakonec povedlo HDD zviditelnit v Biosu, ale musel jsem připojit jak mechaniku tak i HDD (jumper slave) přes jeden kabel k jednomu (modrému) ATA konektoru. Pak už se v Biosu zobrazovala mechanika jako Primary Master a HDD jako Primary Slave. Ale bohužel, i tak windows při instalaci nenašel žádný HDD. A tak by mě zajímalo, proč mi funguje jen ten jeden ATA kanektor, jde to snad nastavit v Biosu, jako že ty dva zbylé konektory jsou tam vypnuty ?

Hlavne odpoj tú optiku - nadefinovanú ako Primary Master.

A spúšťaj to len s HDD, na Primary Master.

*

Modrý konektor na doske + modrý konektor na datovom kábli - spojiť.
Čierny konektor (na opačnom konci) dátového kábla - pripojiť na HDD.

nj, ale zase když tam budu mít připojenou jenom HDD, tak si zase nenainstaluju Win7. Zkoušel jsem právě připojit mechaniku do jiných ATA konektoru (druhý modrý i šedý) ale opět bios nic nenašel a smozřejmě nešlo ani bootovat z DVD. Bios prostě pozná HDD a mechaniku pouze když je připojenej k tomu jednomu modrému ATA konektoru, ty zbylé dva prostě ignoruje.