Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5 otazek o programovani

dobry verer
1) chtel bych se zeptat v jakem programovacim jazyce jsou naprogramovany bezne aplikace pro windows? (km player,nero a dalsich ticice aplikaci)

2) dale vcem ja naprogramovat samotny windows? (7,xp,atd..)

3) linux se programuje vetsinou v C ale jaky dalsi jaky se u nej pouzivaji jak pro samotne OS tak i aplikace.

4) je dobre zvolit C nebo C++ jako prvni jazyk?

5) a jeste jaky jazyk je nejlepsi na programy pro CMD a samotnou komunikaci se systemem? do OOP zatim jit nechci

predem dik za vecne odpovedi

Dovolím si přidat se k threadu.

V čem naprogramovat jednoduchý program na zkoušení slovíček? Představa je následující:
1) nějaké jednoduché GUI, psát slovíčka do okýnka cmd je divné :-)
2) v AJ máme lekce, ke každé hromadu slovíček. Ideální by byla "databáze" se slovíčky z lekcí 1-40, přičemž bude možno zvolit ke zkoušení jenom slovíčka třeba z lekce 3, 4 a 28.
3) na konci zkoušení statistika (fičura spíš do počtu)

Před nějakou dobou jsem zkoušel C++, ale jaksi jsem neměl co tvořit, tak jsem se na to vykašlal. Zkouším to z druhé strany. Díky

to zalezi jestli je to do skoly atd. Podle me je nejepsi java a nepouzivat tam nejake specialni knihovny ani databazu - protoze se to da napsat tak, ze to GUI zmenach pujde i na mobil, bez velkych zmen. A to se vyplati! Pokud to chces pro vlastni pouziti, neni lepsi volba nez udelat to v jave s moznosti rychle upravy deplojování na mobil. (Na rozumny mobil..) Napriklad v pripade Anroida, muzes pouzit i SQL, tedy i verze s DB.

Nic ve zlém, ale pokud bys programoval třeba v BASICu podobně, jako používáš češtinu, tak by Ti překladač vrátil minimálně na každém druhém řádku "SYNTAX ERROR"… A ano - lidský mozek se dokáže vypořádat s ledajakou zhůvěřilostí, ale počítač OPRAVDU NE!