Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna patice socketu 775

Dostala se ke mě (zadarmo) deska asi se třemi ulomenými piny. Našel jsem náhradní patice na aukru za pár korun. Ale nedovedu si představit výměnu této patice pomocí obyčejné páječky. Někde jsem řetl, že se to dělá pomocí horkovzdušné pistole. Chápu, že jako amatér moc šancí na úspěch nemám, ale rád bych to zkusil. Koneckonců co můžu ztratit. Můžete mi prosím poradit jak by se to dalo udělat abych minimalizoval poškození desky. Děkuji.

DPS, dosky plošných spojov, užívané v PC majú 4 alebo 5 vrstvy. Ty vidíš len 2 ! Na prepojenie sa užívajú tkz. prekovené otvory.

Šanca vymieňať nejaké súčasti na takejto doske je dobrá, ak nie je potreba vytvárať prepoj na vnútorné vrstvy. Vnútorné vrstvy, ktoré nevidíš, sa používajú hlavne na rozvod GND a Ucc. Pri výmene súčastí je značná pravdepodobnosť poškodenia prekovenia.

Bez skúsenosti a profi vybavenia, myslím, je nereálne uvažovať o výmene socketu.

Děkuji za fundované odpovědi. Tušil jsem, že to bude těžké, ale ne zas tolik. Souhlasím, že to je asi nad mé síly. A kupovat (v půjčovně asi potřebné nářadí neseženu) potřebné nářadí kvůli desce za pár stovek se opravdu nevyplatí. Ještě jednou děkuji