Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska?

Dobrý den, měla bych skromný dotaz. Pořád mi padá počítač, bud do modré obrazovky a pak se restartuje, nebo se restartuje jen tak ez modré obrazovky, i když s ním nic nedělám a nezatěžuji ho, padají mi hry, většinou se objeví že program přestal pracovat, padají mi internetové prohlížeče, když už hraju ěnjaké hry, hází to různé chyby......je nejpravědpobnější, že je v háji základní deska? Na grafickou už jsem dělala různé testy a počítač mi nespadl, ramky jsou taky v pořádku, zdroj je taky v pořádku .... musela bych základní desku reklamovat, takže jí nechci někam posílat zbytečně... Díky za tipy a rady :)

Zkusil bych nějakou linuxovou distribuci. Spustit live z CD/DVD a chvíli používat. Tvoje PC nemusí mít hardwareovou závadu- může to být i chyba operačního systému. Případně zkusit přeinstalovat. Tu grafickou kartu jsi testovala v jiném PC, když píšeš, že počítač při testu nespadl? Co prohlížeč událostí v tvém systému- píše něco?

Základní deska většinou buď jde, nebo ne- padání systému kvůli desce nebude myslím moc časté. Údaj o tom, jestli je PC, na kterém jsi GK zkoušela tvůj je nedůležitý- důležité je to, jestli je to jiné PC, než na kterém to padá. Nevíme od tebe, jaký systém máš, jak dlouho je nainstalovaný,jestli je to instalace na čistý disk, nebo přeinstalovaný původní systém.. jaké ovladače v něm jsou, jaký je počítač...od kdy to začalo dělat potíže...

mám windows 7, přeinstalovaný cca před 3 měsíci naposled, ale problémy s padáním mám už cca třičtvrtě roku, akorát je to horší a horší, dřív mi počítač spadnul jendou za týden, pak 3x za týden, ted je to třikrát denně... přeinstalovaný to mám už asi potřetí, od té doby co mi to začalo blbnout...a přeinstalování mi nikdy nepomohlo, při přeinstalování jsem vždycky dala, že nechci zanechat žádnné údaje z původního systému a dala jsem zformátování.... když se podívám do správce zařízení, tak všechny ovladače fungují správně a windows 7 si většinu stahuje sám už po instalaci...nahrávala jsem akorát nejnovější ovladače na grafickou (ati radeon 4850)... základní desku mám asus p5ql, čtyřjádrový procesor intel a 2 ramky kingston ddr 2 po dvou gb, zdroj 650W...

ted je to třikrát denně...

Dostala si radu : pár dni užívat niektorý Live Linux z CD/DVD , bude padať - problém hardwaru, nebude padať - software

Ak sa ukaže problem hardwaru ako prvé výmena RAM, a toto byva problem domacich skladacov, bez investovania prostriedkov to nejde. Servis je na tom samozrejme lepšie.

když se podívám do správce zařízení, tak všechny ovladače fungují správně a windows 7 si většinu stahuje sám už po instalaci

Chyba lávky...

Windows síce nainštaluje ovládače - také aby väčšina hardware fungovala..., ale predsa len výrobca daného "železa" vie najlepšie, aký presne ovládač je potrebné nainštalovať a bolo možné dané zariadenie naplno využívať!
Preto je zvykom, že ku každému hardware býva CD s ovládačmi, resp. je možné ich stiahnúť z webu výrobcu.

Myslím, že spoliehať sa na Microsoft, ktorý daný hardware nevyrobil, nie je práve najšťastnejšie...

Dokonca sám MS na to upozorňuje:

Mnohé zariadenia vyžadujú špeciálne ovládače, aby mohli pracovať správne. Presvedčte sa, či ste nainštalovali všetky disky so softvérom dodané so zariadením.

Pri probléme a podozrení na hardware, ako prvé izolovat možný problém softwarový. Momentálne maš akurát guláš bez jasných súvislostí.
Potrebuješ dosiahnuť trvale stabilný alebo trvale nestabilný stav. Popis jede-nejede, dnes ano, pred troma dňami nejelo, môžeš tak odosielať na /dev/null ....

tak....počítačům moc nerozumím ale dala jsem do cd romky CD od základní desky a když jsem chtěla spustit setup, abych našla ovladače od všeho, vyskočila mi error tabulka - Podpůrný systémový disk CD nepodporuje tento operační systém (WNT_6.1P_32_MCE) má to něco společnýho s mými problémy s počítačem?

Chipset je základ, instaluje se jako první, tohle je balík ovladačů pro všechny Windows, při instalaci se spustí ten, který je pro tvé Windows automaticky: Intel Chipset Inf Update Program V9.1.1.1014 for for Windows XP 32bit/XP 64bit/Vista 32bit/Vista 64bit Win7 32bit/64bit pak Audio, které je také pro více systémů a nakonec LAN.