Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení routeru

Dobrý večer. Mám Win XP pro SP3 a širokopásmové internetové připojení PPPoE od firmy Avonet. Pokouším se připojit router Netgear JWNR2000. Podařilo se mi vytvořit fungující WIFI pokrytí, ale mám problém: PC chci připojit kabelem vyvedeným z routeru, ale internet nefunguje. Když PC připojím zpět do zásuvky ve zdi /tedy bez routeru/ internet jede. Nevím jestli někdo poradí, momentálně nevím jak dál. Pokud budou nutné nějaké další informace, pokusím se je dodat.Díky.

1. Prečítaj si zmluvu od poskytovateľa , či je možné pripojiť viac počítačov (napr. router)
2. Poskytovateľ "neviaže" pripojenie iba na 1 MAC adresu? (v routri bude nutné naklonovať MAC z PC)
3. Návod od routru si čítal?
4. IP adresy - ako máš nastavené v PC a ako v routri?
5. Používaš DHCP?

Je toho dosť, čo všetko treba brať do úvahy... Nie je to triviálna vec, ktorú dokáže niekto vyriešiť takto na diaľku, hlavne keď neuvedieš všetky detaily a nastavenia.

Díky za odpověď. Teď tu mám např. hlášku na kartě "Připojení k místní síti-stav"-
- "Pravděpodobně nebude možné získat přístup k internetu nebo některým síťovým zdrojům. K problému došlo protože síť nepřiřadila tomuto počítači síťovou adresu"
To mi napsalo, když jsem odpojil ten routr a zapojil PC do původní zásuvky ve zdi. Jinak, ten routr připojený počítač vidí - kontrolka připojeného portu svítí, ale počítač při připojení přes routr píše, že se nelze spojit se vzdáleným počítačem. WIFI na routeru funguje, jen vlastně nejde ten rozbočovač, který jsem ale potřeboval nejvíce... Omlouvám se, jsem laik.

K problému došlo protože síť nepřiřadila tomuto počítači síťovou adresu

zřejmě máš nastaven pc na získání adresy od dhcp.

To mi napsalo, když jsem odpojil ten routr a zapojil PC do původní zásuvky ve zdi

jenže máš nejspíš od providera předepsanou statickou ip, nemusí poskytovat dhcp.

druhá možnost je že provider sice funguje s dhcp nastavením, ale jak píše kolega - je to vázané na mac adresu. a protože's tam momentálně vrazil router, jeho mac to odmítá.

pomohlo by
- do routeru naklonovat mac adresu síťovky z pc (buď ji vidí, nebo příkaz ipconfig -all)
- přečíst si smlouvu, jakou adresu máš kde nastavovat.

Otázka:

Vyměnil jsem síťovou kartu a připojení mi nefunguje, co mám dělat? Bude internet fungovat na jiném počítači?
Odpověď:
Připojení je registrováno na MAC adresu síťové karty, kterou je potřeba změnit. Internet bude v provozu pouze na PC, jehož síťová karta je registrována. Pro zapojení více počítačů je zapotřebí hardwarový nebo softwarový router.

nastavení