Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem usb porty

po připojení a naformátování (patrně vadného) sata disku nepozná počítač žádné usb zařízení,se kterým běžně pracoval. Je možné že vadný hdd nějak poškodil usb porty?
moc děkuji,Radek

"live linux" dáš do strejdy googla
první odkaz je třeba tento: chci-vyzkouset.html
stáhnout libovolný image, vypálit na cd/dvd
nabootovat* z cd/dvd systém
a vyzkoušet, jestli detekuje usb

* bootování znamená v tomto případě, že si vybereš v biosu, aby to jako první hledalo systém na to cd, většinou je pořadí nastaveno na 1. cd/dvd mechanika, 2. pevný disk, také, jestli máš třeba notebook, tak máš návod v češtině, jak se tam leze, nebo jak vyjede nabídka na výběr z čeho zavést. netřeba se v tom nějak dlouze orientovat, potřebuješ vyzkoušet usb na něčem nezávislém od windows.