Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jde udělat z notebooku accesspoint ?

Ahoj,

hodilo by se mi, kdybych mohl pro různé příležitosti využít notebookovou Wifinu (nebo externí usb wifi špunt) pro vytvoření accesspointu.

Do notebooku se internet dostává pomocí 4G modemu T-mobile.

Přečetl jsem dost diskusí, většinou se shodnou, že to jde ad-hoc.
Našel jsem i odkaz http://www.maximumpc.com/article/%5Bprimary-term%5 D/how_turn_your_windows_7_pc_wireless_access_point _connectify , který vypadá báječně, ale s 4G modemem (resp. jeho ovladačem - web and walk manager) se bohužel nesnáší.

Neřešil jste to někdo a nevyřešil?

Nepouzivat windows :-D v zavislosti na typu karty bys mohl mit i regulerni AP, ne jen AD-HOC. Jinak ano, Ad-hoc je reseni.
Dalsi moznosti je koupit vyslovene wifi router, ktery se umi pripojit na mobilni sit, myslim, ze jsem nekde neco takoveho videl. Pripadne mobil, ktery ma wifi a do nej prislusny software (tak to mam ja).

Abych to téma nějak dokončil:

prostudoval jsem kdeco, a postup Jana Fialy moc nechápu.

Zkusil jsem tedy povely příkazového řádku z odkazu http://www.winplat.net/post/How-to-turn-Windows-7- or-Windows-2008-R2-as-WiFi-Access-point.aspx a všechno se zdálo OK, žádná hláška chyby z windows, ap se nastartovalo, ale ani mobil ani Kindle se nepřipojil(v některých odkazech píší, že funkčnost je závislá na konkrétním hardwaru WIFI i na ovladači).

Nakonec mi zafungoval virtualrouter.codeplex.com. S tímto se kindle na notebook připojí a dostane se na internet (notebook mu přidělí Ip adresu).
Ale mobil(E52) se ani na tohle připojit nedaří, nedostane IP adresu, neumí si asi o ní říct?

(P.S. Chápu, že pro běžného uživatele, který má doma wifi router je tohle trochu nadbytečnost, ale někdy se to hodí)