Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s rozdělením disku

Problém spočívá v tom že na mém harddisku mám celkem 20Gb. Z toho je jeden místní disk (C:) 6Gb pro OS. Zbytek (D:) 14Gb jsou filmy, hudba....

Ale 6Gb (C:) pro OS nestačí a každou chvíli mi hlásí že mám nedostatek místa na disku. Proto jsem se rozhodl vzít 4Gb z logisckého disku(D:) a dát je na místní disk(C:).
Na fórech jsem zjistil že by to mělo jít pomocí dvou programů, proto jsem si stáhl Acronis Disk Director11. a potom také ParitionMagic8.0 . Oba dva mi však hází chyby a už nevím jak dál.

U Acronis Disk Director11 si naplánuju úkoly a spustím, program zahlásí že je potřebný restart, a pokračuje, ve chvíli když už přerozděluje místo na místním disku tak vyplivne chyby něco jako fdisk a 4 další podchyby. Po zapnutí zjistím že místo bylo odebráno z jednoho disku ale nebylo přidáno na druhý.

U ParitionMagic8.0 mi hned při zpouštění programu naskočí chyba Init failed: Error 117
parition's drive letter cannot be identified.

Už jsem zoufalý a nevim co mám dál zkusit.
Nová instalace XP není možna z osobních důvodů
Předem dík za rady

nevytvořil
ted mám podle Acronis Disk Drive
na C 9,5Gb
na D 9,5Gb
ale když kliknu na tento počítač a na C: tak mi to ukazuje že tam mám pořád 6Gb
takže ty 4Gb mě tam furt někde lítají a nemůžu je přiřadit tomu Céčku
3-[

vzhledem k malým diskům a nedostatku místa na nich se dá čekat, že občas systém/nějaká aplikace spadne a způsobí chybu na souborovém systému.

nejdřív na c: i d: proveď kontrolu disku - viz vlastnosti disku/nástroje.

pro úsporu místa můžeš zmenšit swap (virtuální paměť), na pevnou hodnotu cca 512mb.
dále vypni na malém disku body obnovení.
a zakaž hibernaci, v ovládacích panelech.

pak si co nejdřív sežeň normální disk, začni aspoň 40gb.
svůj opravený disk naklonuj na tento nový disk, můžeš přitom změnit rozdělení disku.

než seženeš větší disk, je možné na starém disku změnit rozdělení:
- celé d: zazálohuješ na flashku nebo dvd.
- zrušíš oddíl s d:
- roztáhneš c: o 2-4gb
- vytvoříš ze zbytku d:, vrátíš na něj data kromě mrtvého místa (filmy patří na dvd, dokud si nekoupíš pořádný disk)

ale když kliknu na tento počítač a na C: tak mi to ukazuje že tam mám pořád 6Gb
takže ty 4Gb mě tam furt někde lítají a nemůžu je přiřadit tomu Céčku

oba programy jsou graficky dost názorné, jednouž to s nimi být nemůže. co ukazují, to platí.
windows má i skryté soubory a adresáře, a také soubory kde neukazuje velikost protože k nim uživatel nemá přístupová práva (System Volume Information = body obnovení).