BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
S AGP kartami su problemy ptz ATI nepodporuje AGP.
P.S. Vymen aj dosku a kup PCIe kartu. Mimochodom to ze mas PC s AGP svedci o tom ze jaku budes mat kartu je uplne jedno ptz ti to bude brzdit vsetko ostatne. Ked uz tak si najdi ten novsi typ (4650) s 256bit zbernicou a neporovnavaj trabant s trabantom.
Jo budu kupovat celej novej PC pak ale teď chci vědět která je lepší. A nechápu tohle: S AGP kartami su problemy ptz ATI nepodporuje AGP.
ATI 4850 je PCIexpress chip, a ATI nepodporuje jeho napajanioe na AGP cez nejake kvazi bridge od pochybnych vyrobcov. A su s tym problemy (pada to, nejdu hry, apod)
Ked chces kupovat novy PC tak nechapem naco porovnavas AGP karty (???). Nova doska ma PCI expres slot a nie AGP.
Obe tie karty su uplne nahovno, porovnavas trabant s trabantom. Ktory je rychlejsi? Trabant1 alebo Trabant2?
obě sou kandidáti na průser. koupíš a nepojedou nebo nepojedou nějaké hry. na agp zapomeň.
Resp vobec nechapem co vyberas, ked v tom shope maju len tu 4650, ta 3850 uz vobec neni.
Jestli máš tu Pentium 4 v podpisu jako já, tak na to můžeš koupit co chceš a rozdíl oproti 6600 nebude znát. Mám u stejného procesoru na dnešní dobu vykopávku 7600GT a evidentně má čas se flákat.
Někdy dávno jsem tu psal porovnání, kdy jsem s kamarádem zkoušel u toho mého Prescotta 6600 a 7600 ve hrách. Rozdíl byl sice ve prospěch mé 7600GT, ale v jednotkách procent obrázků za vteřinu. Čísla už jsem vypustil z paměti.
Jestli se ti ji povede sehnat (já nedám ani omylem) za slušný prachy, tak jako nejvyšší spolehlivá karta do AGP se i tady na poradně bere právě ta 7600GT.
Ale koukám, že šly AGP grafiky zase strašně dolů, když jsem 3 roky zpátky kupoval tu nVidii, tak stála 2500.
edit: Přechod 5700LE- 7600GT byl opravdu hodně znát, ale výš už to smysl nemá. Až mě tohle naštve, tak za pár tisíc složím něco novýho a nebudu mít poblémy. Teď jsem v podstatě na technologickém maximu pro socket 478- 2*1GB DDR, přes 2TB úložiště, 7600GT.
Proč budu kupovat toto: http://aukro.cz/leadtek-winfast-geforce-7600gt-256 mb-agp-i1529540497.html za takovi love když mi borec nabizel tu HD4650 za 900.Rači koupim novějši a silnějši. Ale děkuju za rady.
Lebo u 7600GT mas istotu ze na AGP korektne funguje.
U tych ATI s AGP bridgom su problemy. Tak si kup co chces ale potom sem nechod plakat ze preco polovica hier blbne a bluescreeny a janeviemco.
(a novsie neznamena vykonnejsi. Ale nechce sa mi hladat benchmarky)
P.S. ja by som nekupoval ani 7600GT, ale kupil by som dosku s PCI express slotom a do toho PCIexpress grafiku. Ver mi ze nakoniec to vyjde lacnejsie (ptz potom budes chciet RAM a zistis ze DDR je 10x drahsia jak DDR3 apod :)
Tak pod to P.S. se podepíšu.
Počítač stále udržuju na úrovni, ale za 7 let už je to na upgradech cena celého nového PC, takže končím, víc už nezvládnu. Měl jsem 4 zdroje, 3 desky, 3 disky, hodně mechanik, 2 grafiky, 2 disketovky. Myslím, že nemusím ani psát cenu, jde celkem o pálky- třeba RAMky samozřejmě 2*1GB a 1800 pryč. Nejde ale o aktuální ceny!
Za 8000 si slož něco naprosto bez výkonu a budeš o mnoho šťastnější z výkonnějšího počítače, než bys s AGP a Pentiem 4 kdy vytvořil.