Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NB s Windows XP

Je ještě nějaký výkoný NB co by jel bez problémů na Windows XP? Pořídil jsem teď HP G72 a ty podporujou jen W7 a už mě pěkně ser.. - půjde z baráku. Vedle něj mám 4 roky starý Acer a ten je na XPéčkách o poznání rychlejší a bez neustálých blbých hlášek!:-) Myslel jsem, že je chyba v instalci, tak jsem smazal soft HP a naformátoval a nainstaloval ori. W7 profesional, ale žádný zlepčení, tak jsem hledal na netu a pánové kde jsou ty ovace na W7??? Na US foru jsem našel jak se mraky lidí vracejí k XP(ostatní maj Jabka:-)

Ten clanok je totalny nezmysel od cloveka co nema ani ponatia o tom naco je v PC RAM.
OS RAM ne"spotrebovava", RAM neni jablko.
Vyuzitie nevyuzitej RAm je vyhoda, a nie nevyhoda (jak si mylne mysli ten "expert").

P.S. co konkretne sa ti zda vo Win7 pomale? Odinstaloval si uz vsetky sponmalovace typu predinstalovany antivirak apod? Vypol si uz aero a dalsie efekty plochy? (XP stejne ziadne aero nema). Vypol si uz gadgety plochy? (XP ziadne nema). A nehovor mi ze ti to potom nejde lepsie. Win7 sa daju prenastavit tak aby robili len to co robi XP (a aj ten superfetch co UZITOCNE pouziva nevyuzitu RAM sa da vypnut). Vyskakovacie okna sa daju vypnut (co ale neodporucam je to aspon minimum bezpecnosti v tom nebezpecnom MS vytvore).
P.S.2. a to nie som ziaden fanda Win7, len uz mi pride fakt divne. Keby si mal nejaky HW alebo SW ktory na Win7 nefunguje tak by som bol ticho.

Tvé aplikace neznám, ale máš pravdu, že některé softy si s W7 nerozumí. Pokud jsi zkusil spuštění v kompatibilním módu a nejelo to, zbývá ti jen sehnat adekvátní náhradu.

Ovladače na WXP se shánějí čím dál tím hůř, nezbude ti, než si to zkusit najít na webu výrobce notesu. Jestli nejsou, můžeš zkusit i generické windowsí, popř. jednotlivé kousky ze stránek výrobců jednotlivých komponent. Nezávidím ti.

Ked to tak velmi chces tak nic ti predsa nebrani si na ten notebook tie WindowsXP nainstalovat.
Chipset je intel takze ovladace mas na www.intel.com. Zvukovka je realtek, ovladace na www.realtek.com. Grafika intel alebo AMD, ovladace na intel.com alebo amd.com
Atd. Vsetci uvedeni vyrobcovia este stale pre svoje vyrobky robia aj ovladace pre XP.

P.S. "HP Quicklaunch buttons" na HP strankach (zvolis si ovladace pre Win7 32bit) je spolocny aj pre XP (ked si tam das detaily tak to tam je napisane ze jake vsetky OS to podporuje). Takze to mozes pouzit aj do XP. Podobne to bude urcite aj so synaptics ovladacom atd.

Nevieš co chceš.

HP ti to neulahčí nakolko má dohody s Microsoft-om a ten by rád ukočil podporu XP.

Obecne ... , ak dokážeš identifikovať svoj hardware a ovladače pre XP jestvujú, nájdeš ich a XP pobeží.

Ak to nezvladaš, nevrtaj do toho, nik ti tu nebude vyhladavať a laborovať s ovladačmi, možno hodiny, aby ti dal konkretne linky na na všetok tvoj hardware.

I já byl student, ve třídě nás bylo 31 a moc lidí se tím neživí, ale nevím všechno, ten ovladač stáhnu a nLite znám. Znám dva lidi co se živí programováním a přesto maj problém s tabulkou v Excelu. Jo jinak - na některý slovenský koumáky (viz výše)začínám bejt alergickej, rady typu nic nevíš, nevrtaj do toho atd... fakt pomůžou. Kdybych to dělal každej den, tak se ptát nebudu! MM jsi OK:-)