Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Text "Jak psat dotazy"

Vzhledem k tomu ze se objevuji dotazy typu "Nejede mi auto, co mam delat?", bych doporucil aby se na strance kde se zadava novy dotaz, vyskytl nejaky textik, ktery by radil tazateli jak se ma dotaz co nejlepe polozit.

Neco takoveho:

Predtim nez polozite svuj dotaz, prectete si prosim doporuceni jak takovy dotaz polozit.
1) Piste vystizne Predmet. Napiste presne ceho se dotaz tyka. Predmet typu "Pomozte plz" neni nejlepsi napad.
2) Nezapomente specifikovat system na kterem se problem vyskytl. Uvedte alespon zakladni hardwarovou konfiguraci a operacni system.
3) Pokud mate problem z konkretnim softwarem, nezapomente uvest jeho presnou verzi. Napr. MS Office XP Cz, Firefox 1.5.0.2
4) Totez jako v bode 3) u hardware. Napr. mam grafickou kartu ATI Sapphire Radeon 9250 128MB

Myslim ze by neco takoveho bylo docela napomocno.

Po jazykové korekci jsem pro. :-)

K předmětům: Není důležitý pouze obsah, ale i forma. Pište, prosím, na začátku velké písmeno, zkratky (NB, HDD, CPU...) rovněž velkými písmeny a na konci věty případně otazník - a to jeden a bez mezery za posledním slovem! Děkuji. :)

Ne ze bych s tim textem nesouhlasil. Ale nemyslim, ze to nekdo bude cist. Spis si myslim, ze by pomohlo, aby to tam bylo a navic, aby admini zamykali takove dotazy jako "vyreseno - spatne polozeny dotaz" s odkazem na tento text. Lidi jsou hloupi a arogantni a mysli, ze jim ostatni MUSI poradit. Ale to tu vite vsichni lepe nez ja.

PrasatkoPee

Kolego Máslo, je ale zapotřebí brát v úvahu i generační rozdíly. Já se učil psát v době, kdy se mezi slovo a výpustku či otazník vkládala mezera (nálitek). Těžko si budu na stará kolena zvykat jinému stylu.

Nedost na tom, že jsem před léty musel přestat používat v písemném projevu nábodeníčka a následně i švabach.

Ó ano, stále platí že znaky jako dvojtečka (:), otazník (?), výpustek (…) mají být odděleny od slova zúženou mezerou. Jak tohoto efektu docílit na této poradně (nebo ve Wordu,…) mi ovšem není známo. Takže se spokojím se zásadou „před ním bez mezery, za ním následuje mezera”.