Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 grafiky- co je potřeba ?

Zdar, chci si koupit pc na hry, jiste ze nekdy zase bude k nicemu a bude potrebovat vylepsit. Napriklad bych si tam chtel dat dve graficke karty, ale nevim co je k tomu potreba. Musi ta karta neco podporovat ? Nebo muzu pouzit jake koliv, jiste ze musi byt spolu identicke. A kdyz je chci zapojit tak musim mit dva pci-e 16x sloty ? nebo staci jeden 16x a druhy napriklad 8x ? Slo by to na tuto ? http://www.anacomp.cz/asus-m4a89gtd-pro-usb3-am3-8 90gx-ddr3-sata-3-usb-3-vga-hdmi-atx_d42452.html Jsou tam dva pci-e 16x sloty a pak jeste tato http://www.anacomp.cz/gigabyte-ga-870a-ud3-am3-870 -ddr3-sata-3-usb-3-atx_d44139.html ale ta ma jenom jeden 16x a druhy ma 4x, takze na tuto by to neslo ? Děkuji predem za opovedi.

Pokud jde o sestavu na hry, je lépe jedna slušná g.karta nežli komplikace ze dvěma v CF nebo SLI.
Proti, spotřeba, chlazení, hluk/teplo + nároky na zdroj, sem tam problémové ovladače.
Navíc nikdy dvě karty nemají dvoj násobný výkon.
K mání máš dvou čipové karty, tedy pokud potřebuješ extrémní výkon HD 6990 / nV GTX 590

Dvě gpu se vyplatí v nejvyšším highendu a na uživení takových potvor potřebuješ také přetaktované výkonné čtyřjádro. A takový výkon využijí jen majitelé extrémních úhlopříček, či Eyefinity. Jeden monitor bez obtíží zvládne obsloužit jedno výkonné gpu. Zapojení slabších karet do sli nebo crossfire má samé nevýhody, jak už bylo řečeno.

dobre je mit na 2GK ve SLI/CROSSFIRE zakladni desku! :-D

A to si nedelam legraci, protoze napriklad typicky maji zakladni desky poradi PCIe 16x, PCIe 1x, PCIe 16x(8x).
Vysledek tohohle je, ze se ti horni grafika prehriva, nebot nema dost prostoru na nasavani vzduchu. Idealni je mit PCIe 16x ob dva sloty, ale kolik desek tohle ma? - bezne tak desky ve vylozenym high-endu 7000,- plus.

Tak ja sem, myslel ze ted si kupim grafiku a pak za rok tak si koupim druhou. Myslel tuto grafiku http://www.anacomp.cz/msi-r6970-2pm2d2gd5-2gb-gddr 5-256bit-pci-e-2xdvi-hdmi-2x-mini-display-port_d48 744.html

A jeste jsem se chtel zeptat, kdyz tam je slotgen na desne 2.0 tak do toho nepujde grafika 2.1 ?
Protoze se mi to zda divne ze zakladka za 5000 a jeste mela slot gen 2.0. A ted jak uz jsou grafiky 6990 jsou uz dva 2.1, takze kdyz jsi ji budu chtit poridit tak si musim koupit nejakou uber zakladni descu ? :-)

nebudes muset :) je to kompatibilni a na ten návr co más musís mít jak uz psali slusnej základ to znamena kvalitni zdroj 650-750 W a procesor ktery to nebude brzdit ,dokoupit pozdeji dalsi kartu je moznost ale mel by si mit obe totozne samozdreme zvysis vykon ale mozne problemy s CF te jiste neminou a je otázka jestli se ti dvojnásobná spotreba karet a vysledný výkon vyplati oproti prodani stavající a koupi nove