Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení tiskárny

Ahoj asi před týdnem jsem si nasdílel tiskárnu.Mám ji k jednomu PC připojenou přes USB a z toho PC to mám přes switch připojene k druhemu PC internetovým kabelem(RJ-45)..
Ze začátku jsem asi 2 dny tiskárnu viděl v druhem PC a mohl jsem tisknout a najednou ji vidím pořád off-line i přes to že jsem nic v nastavení nedělal..
Poradá mi někdo?

že by do příkazového řádku? když se to osvědčí, můžeš to dát do zástupce do "po spuštění".
nebo můžeš zkusit klasický připojovací dialog sdílené/síťové tiskárny (ms má trochu bordel v termitech).

koukám že to seš ty co se tu v komentářích neobejde bez vykřičníků. mi to vadí a uřvané typy nemusím.

Aha sorry za ty vykřičníky nějak jsem si zvykl.. :D
Jinak tohle mi vyskočilo v cmd:
NET USE
[název_zařízení | *] [\\název_počítače\název_sdílené_složky[\svazek]
[heslo | *]]
[/USER:[název_domény\]uživatelské_jméno]
[/USER:[název_domény_s_tečkou\]uživatelské_jméno]
[/USER:[uživatelské_jméno@název_domény_s_tečkou]
[/SMARTCARD]
[/SAVECRED]
[[/DELETE] | [/PERSISTENT:{YES | NO}]]

NET USE {název_zařízení | *} [heslo | *] /HOME

NET USE [/PERSISTENT:{YES | NO}]

Mi ta tiskarna jde ale musím být na hostovacím jako admin.Jde to udělat aby stačilo byt přihlášeno jako normální user?

Jde to udělat aby stačilo byt přihlášeno jako normální user?

na počítači, kde ji máš fyzicky připojenou a sdílíš ji do sítě a nastavuješ síťové jméno té tiskárny, nastavíš i práva pro sdílení na "everyone".

co ti vyskočilo v cmd je jen help. buď sis ho nechal vypsat, nebo jsi nezadal správnou syntaxi pro tvé podmínky, ale neexistující hodnoty.

chceš na (sdílené) tiskárně:
- tisknout a
- spravovat dokumenty.
tak to zatrhni.

----
těžko říct z čeho je to nastavení, jestli oprávnění pro lokální usb tiskárnu, anebo ti to vylezlo při nastavení sdílené tiskárny pro druhý pc přes síť.

neštěstím uživatelů je, že je nikdo nikdy nenaučil používat printscreen aktivního okna (alt+prnscr).
a tak buď udělají obludný pritscreen celé plochy, ten uloží do jednoho ze dvou špatných formátů (.jpg, .bmp), a fouknou buď na nejpomalejší server na světě (imageshack), anebo ještě "lépe" na uložto - jakože někdo bude opisovat kód.
anebo použijí vepřovou vymoženost z w7 a urobí "výstřižek" - nepoužitelný výřez bůhvíjakého anonymního okna.
když w7 nevedu pak můžu jen hádat.
a to že už od xp existují 2 řady windows (zkriplené home a normální profi, lišící se právě skrýváním či povolováním uživatelských práv), to je dost zásadní rozdíl který byl zlými pedagogy taky zatajen.

Vypni vsetky dodatocne antiviry a firewally na tom hostovskom PC. Z hostovskeho PC je mozne tlacit? Je hostovsky PC zapnuty? Ked nazdielas nejaku zlozku tak ju na tom druhom PC vidis?

Ano z hostovacího je možné tisknout.
Ano hostovací je zapnutý.
Ano když nazdílím složku v hostovacím tak ji v tom druhém vidím.
Antivir a forewall zkusím vypnout.