Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BOSD ati

Zdravím,
poprosil bych o radu poslední půl rok po instalaci nejnovějších ovladačů ať už ze stránek ATI nebo SAPHHIRE např verze Catalyst 11.3 dochází při jakékoliv činnosti k BOSD ati2dvag. Dělá mi to na každém PC různých základních desek, komponentů. Vždy když na nahraju poslední ovladače každý počítač dělá to samé. Paměti, HDD, zdroje testovány u každého. Je to nějaký problém GK ATI ? Vždy se problém vyřešit instalací starších ovladačů např z roku 2009. Je tedy lepší instalovat starší ovladače ? Karty jsou to většinou HD 3650, HD 4650 atd.

Instaluji vždy: Windows XP professional, nero, reader, zoner photo studio, deamons tools, winrar, offici.

Ked idem na www.amd.com a naklikam si tam driver - HD 4600 series - Windows XP (32bit) tak mi to ponukne "ATI Catalyst™ Display Driver for Windows XP Professional/Home" verziu 9.10 a 10.2 Co tam teda naklikavas? ktore presne instalujes? Instalujes aj ten HDMI driver? Alebo len HDMI driver? (co by bolo zle)

DirectX nainstalujes najnovsi balik z www.microsoft.com? Servicepack jaky je v tych Windows? Instalujes to stale zo stejneho instalacneho CD WinXP? (moze byt chybne, skusit ine)

Přes stránky ATI.com nebo Saphhire kliknu HD 3650 windows xp professional. a dole starší ovladače, když stahnu ty nabídnuté nejnovější okamžite modré smrti. Někdy je to i verze OEM home nebo Proffesional. Stejné problémy. Prostě jak dám nejnovější ovladače padá to. Na starších to drží bez problému. instaluju všechno takže pokud karta má HDMI i tento ovladač. SP vždy 3 všechny aktualizace. Vyzkoušeno minimálně na 20 počítačích.

Tahaj to z www.amd.com a tam ked si to nakliaks tak to ponukne len 2 veci a ovladace len verziu 10.2 (asi to ma svoj dovod, neinstaluj nic novsie).
Na tom sapphire maju asi nejaky moc bordel. Zo sapphire instaluj len pre AGP kartu a tu treba ale presny typ naklikat a tam ti musi ponuknut nejaky stary ovladac + AGP patch.
Ano najnovsie neznamena najlepsie.

Aha tak pozeram ze na anglickom to ponuka 11.3 a na nemeckom amd.com to ponuka 10.2 :-) No maju tam nenormalny bordel teda. Ano ked nove nejdu instaluj starsie (pre stare karty je to lepsie)
http://support.amd.com/de/psearch/Pages/psearch.as px?type=2.4.1&product=2.4.1.3.37&contentType=GPU+D ownload+Detail&ostype=Windows+XP+-+Professional%2f Home&keywords=&items=20

P.S. a nezbudni na tie PC nainstalovat aj posledny DirectX balik z microsoft.com, je to relativne dolezita vec ked chces hrat hry a bez toho mozu nastavat problemy.