Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pro ty co mají mac a měli windows..

Uvedu přiklad: Je naprosto stejná sestava. Na jedné je Mac OS X a na druhé Windows.. Která je rychlejší?

Chtěl bych iMac ale přijde mi neuvěřitelné dát za procesor intel core i-3 a grafiku ati hd4670 29000kč když můžů mít něco takového ani ne za 10000kč..
Takže bych asi řekl že APPLE má tak sehraný OS a HW že to není jako ve windows:intel core i-3 + ati hd 4670=šrot.. zajímá mě váš názor...

Uplne stejna sestava nebude, protoze OSx bezi jen na originalnim MAC zeleze. Ten hardware ma vyrazne lepsi zpracovani nez to, co koupis za svych 10000Kc. Mac OS je v podstate jen pridana hodnota k HW, narozdil od windows se neprodava vubec samostatne. Tim, ze maji jen specificky hardware se mohou vyvarovat ruznych problemu s kompatibilitou a ovladaci, maji je 100% testovane nez to pousti do sveta. On ten OS ti taky nedovoli zrovna prilis modifikaci. Ale za to beha spolehlive, bez problemu v podstate dokud nevyhodis hardware. Neni to pro skalni zkousece software a taky je mozne, ze tve oblibene aplikace (vcetne her) nemaji verzi pro MAC.

A v com rychlejsi? Na mac OS spustis nejaku hru (urcenu pre Win)? Alebo porovnavat chces rychlost coho?
P.S. vseobecne nejde o rychlost ale o odlisny sposob ovladania a pouzivania (p.s. a ano mac os reaguje trochu rychlejsie netoci sa tam kolecko polhodinu po kazdom kliku :) ale neni to primarny ciel jeho pouzivatelov).

To je furt dokola. Jak chceš porovnávat rychlost, když neuvedeš rychlost jaké aplikace? Někateré jsou rychlejší tam, některé onde a některé na MACu nejsou vůbec. Naopak MACovské nejdou na Win. Tak co chceš porovnávat. Pokud se jedná o start systému, je MAC rychlý. Ale to je Vista taky, pokud ji jenom uspáváš.

asi 3 roky zpatky, Apple a "Win"PC postavene na Xeonu - oboji za stejnou cenu. Prace ve Photoshopu, nacitani velkych obrazku, graficke efekty, ... o 50% rychlejsi windowsovsky stroj. (Jestli se za tu dobu neco zmenilo ve prospech Apple nevim, ale dovolim si hadat, ze ne!)