Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako znižim zdielanu pamať grafiky v BIOSe ?

zdravim. mam nb dell vostro 1000
CPU : AMD x2 1,70Ghz
Ram : 1Gb
VGA : Ati xpress 1150 256MB
Grafika si zo zakladu berie z RAM hned 128 MB a zvyšok iba ked bude potrebovat. Ale ja by som to chcel znižiť napr na 64MB. Mal som jeden aspire s xpress 1150 a tam to v biose bolo pekne nastavene že video memory a bud 256,128 alebo 64MB. Lenže na mojom nb to v biose neviem najsť. Bios som aktualizoval na najnovši ako som našiel ale nepomohlo. Nedalo by so to nejak inak ako v BIOSe? dakujem

Hladaj cokolvek co ma v nazve graphic alebo video alebo hyper memory alebo podobne. (u intelu sa to vola DVMT, Dynamic Video Memory Technology), a podobne nazvy to ma. Moze to byt na "Auto" takze nemusis vidiet hned nastavenie "128MB".
Ked tam nic take nemas tak smola, ono by to stejne skoro nic neprinieslo. Ked mas pomale Win vista alebo 7 tak si vypni aero a efekty plochy, vypni tie miniaplikacie na ploche uplne vsetky, apod. Prip. mozes skusit vypnut aj superfetch, ked mas malo RAM, mozno to trochu zlepsi reakcie Win.