Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC za 25 000 max.

Dobry den.
Potreboval bych ciste herni pocitac do 25 000Kc,do nich by se mel vejit samotny pocitac a monitor (cetl sem ze nejlepsi je 22" pro hry) (pokud mozno, i levneji) a take pokud mozno tak od intel, ale pokud bude od AMD za tu cenu vyhodnejsi, taky beru. Klidne muze byt hlucny a ne moc designove krasny, ale zase vykonny. Windowsy mam svoje. Prosim na strance: wwww.czc.cz
Dekuji za rychlou odpoved.

Protoze M-Pol dava jeden HDD ciste na system a druhy na data.

(Ten Samsung vyhod a dej system taky na ten WD, navic zacni setrit a az budes mit 5.000,- tak si prikup na system SSD.)

jinak M-Pol ti sestavil asi nejlepsi co jde vzhledem k tomu kolik do toho chces dat.

V tom, že je to e-IPS. Sám mám doma takovej panel (Dell 2209WA) a na starším TN bratříčkovi vypadají barvy oproti tomu Dellu, jako by je někdo namaloval naředěnýma vodovkama :-). Jinak možná někdo napíše, že u IPS panelů je horší doba odezvy, ale já žádný rozmazaný šmouhy při pohybu nebo artefakty při hraní nezpozoroval.

A SSD disk poznáš hlavně při bootování, práci s malými soubory apod. Pokud na tom budeš mít nainstalovanou nějakou hru (ale vzhledem k tomu, že v této cenové hladině pořídíš max. 64/128GB, se jich tam moc nevejde), taky by se to mělo načítat rychleji.

ne, e-IPS nema se skutecnym IPS (S-IPS) mnoho spolecneho, je to dalo by se rici podobne siditko jako cPVA, takze doby odezvy se opravdu netreba bat, je minimalni a nepozorovatelna. Na druhou stranu ano e-IPS ma opravdu mnohem a mohem lepsi barvy nez bezny TN panel. Samozrejme TN panel od EIZO to e-IPS od LG prekona, ale tenhle TN panel si tazatel nejspis nekoupi. ;-) (tedy smele do toho e-IPSka)

takze si nevsimnu rozdilu 2ms a 5ms odezvy?

Leda bys byl superman. Žádnej člověk na světě nepozná rozdíl mezi 2ms a 5ms.

co je vyhodnejsi (vykonejsi) od AMD ci intel?

Mercedes, nebo Audi?
Musíš porovnávat konkrétní modely a jejich cenu. Nelze obecně odpovědět. Jinak je to jedno, i když cenově vyhrává AMD.

ja bych rekl, ze rozdil 1200,- ve prospech AMD nebude. Nevim o tom, ze by AMD byla levnejsi nez Intel a kdyz, tak vylozene o desetiny procent. Ano Intel je drazsi, ale take vykonejsi. Kdyz porovnam na chlup stejny vykon od AMD a od Intelu, tak mi preference urcite platformy vyjde ciste jako otazka osobnich preferenci, je to stejne jako u grafik a ted uz AMD versus NVidia, jen s tim rozdilem, ze NVidia ma delsi zivotnost ovladacu a vic podporuje i mensinove OS.