Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je to s novym typem routeru?

Ahoj,
chvili po koupeni meho stavajiciho routeru jsem se dozvedel ze nedokaze zpracovat zmeny v internetu. Abych to upresnil - dozvedel jsem se ze internet ktery ke me domu prichazi po drate bude jinak kodovani* a muj stavajici router toto kodovani nezvladne. Router ktery to umi pry musi mit v nazvu nake pismeno ci oznaceni. Proc to resim? Budu si kupovat novy router na pokryti druheho patra domu a nerad bych vyhodil penize za router ktery bude nefunkcni. S vyberem konkretniho routeru nebudu mit problem jen nevim jake to oznaceni musi byt.

*nevim presne jesi se bude menit kodovani nebo neco jineho ale vim ze muj stavajici router ten signal nedokaze zpracovat.

-nevim kdy tato zmena prijde
-v cem se projevi

Moc dekuju za odpoved.

Budu si kupovat novy router na pokryti druheho patra domu a nerad bych vyhodil penize za router ktery bude nefunkcni

Úplně špatně. Na pokrytí druhého patra potřebuješ switch (přepínač - v případě drátové sítě) nebo AP (access point, česky přístupový bod - v případě, že to chceš realizovat bezdrátově). Router (směrovač) je pro takové nasazení naprosto nevhodný.