Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno programovaci cviceni v c++

dobry vecer
sem budu vkladat cviceni se kterimi si nebudu vedet rady...
a budu rad kdyz mi nekdo aspon naznacit jak to mam vyresit :-)
predem dekuji

Napište program v C++, který používá tri uživatelsky definované funkce (main()
se počítá za jednu) a produkuje následující výstup:

Three blind mice
See how they run

Jedna funkce je volaná dvakrát a produkuje první dvě řádky a zbývající funkce
také volaná dvakrát, by měla poskytovat zbývající výstup.

a? vypis je cout již znáš a pak jsou dvě možnosti :

a) bud autor má pravdu v tom, že je to funkce, pak za main zavoláš funkci, dejmetumu TiskniPrvniRadek a jeji navratovou hodnotu vytisknes, dvakrát. A to udelas s dvema funkcema dvema vetama.

b) nebo autor keca a neni to funkce, ale je to procedura, pak TiskniPrvni radek nic nevraci ale primo to tiskne a tu pak zavolas.

Tedy? Jde o to umet "zalozit" funkci a zavolat ji" - nebo proceduru, autor pise funkci, ale vypadá to ze ma zajem o proceduru.

no hnihu ctu a uz sem na strane 77, husty co? :-)

ps: vase naznaceni mi vubec nepomohlo nastesti sem to uz "provizorne" vyresil :-)

#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
    cout << "Three blind mice\n";
    cout << "See how they run\n";
    cin.get ();
    return 0;
}

Jak to? snad mame nejake rozumne nazlosvovi, ne? Beru to jako v PL/SQL - funkce vrací hodnotu, tedy return (zde text na vypsani, zalezi jak to autor myslel), funkce musi vracet hodnotu.
Procedura hodnotu vracet nemusi ale muze, tzn bez returnu, ale mozne outparametry - jako ukazatelem apod.

Cely svet pouziva u C nazov "funkcia" na vsetko. Nijak sa to dalej nerozlisuje (nema to ziaden vyznam to rozlisovat, ptz ich pouzitie sa v nicom nelisi, zatvorky musis pisat vzdy, navratovu hodnotu void musis pisat vzdy (ak ju nenpises tak default je int !).
P.S. Programatori maju ine problemy a nie rozlisovat taketo nezmysly. Inac formalne aj ta tvoja "procedura" je v C funkcia ktora vracia hodnotu "void" :-)