Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sony CD-RW CRX 195E1 je moc hlučná, je možná oprava?

Dobrý den Vážení. Mám starší palírnu SONY, kterou mi poslal syn poštou a zapomněl tam CD.
Když se dostane do vysokých obrátek, tak v ní zarachotí a otáčky spadnou na minimum kdy se uklidní a vše se znova opakuje. Pokud spustím třeba film a mám přes Nero snížené otáčky na 8, tak je vše v pohodě. Tvrdil mi, že mu chodila bez problémů. Mám samozřejmě ještě jinou, ale je mi ji škoda vyhodit. Nevíte náhodou čím by to mohlo být a jak to opravit? Podotýkám, že jsem manuálně zručný.
Děkuji.

Dělá to u všech CD nebo jen u některých CD, případně značek CD ?
Pálení je rychlé nebo i u pálení to blbne ?
Pokud ti pálí rychle, ale hrká to v ní jen u čtení, tak mně osobně
by to ani nevadilo. Určitě se můžeš pokusit nahrát nový firmware,
je-li dostupný. Do nějaké manuální opravy bych se nepouštěl.

Njn ona pošta se k balíčkům chová s takovou láskou že je často nechá proletět metr nebo dva aby jim nebylo horko8-)

Podle mě to dělá mechanicky ten otočný držák cd /horní plech/, který to podle mě neudrží při těch otáčkách a pak se "utrhne" netočí se s cd. Osobně bych to rozdělal a soustředil se na ten držák. Kontrola, rozebrání, možná namazání části v plechu co se točí a naopak zdrsnění části co drží cd. Stratit nemáš defakto nic. Je možný že během "přepravy" -spíš popravy se to mechanicky "rozebralo" což už sem viděl. Můžeš ahj lihem /lepe isopropylem/ ojet čočku a pokud to nepomůže najdi černou mašli a pohřbi ji.

Do firmy to pochopitelně nemá cenu dávat když novýá stojí 600 a dvd pálička 1100

Podla mna je tam uz nieco ulomene alebo uvolnene, asi s tym poriadne prastili, ako so vsetkym co posles postou. Obliect si brnenie :-) a dat dole vrchny kryt a skontrolovat. Pozor na laser ak to je zapnute a bez krytu a nie je v tom CD tak on po zapnuti a zavreti hlada CD, takze svoje oci nemat v zapnutom stave bez krytu v ziadnom pripade nad mechanikou.