Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem volba RAM

Zdravím,

chtěl bych si koupit novou paměť RAM, akorát nevím jakou. Nejsem moc odborník přes pc, takže možná nepodám dostačující údaje. Chtěl bych RAM 4GB, víc nepotřebuji. Momentálně mám RAM 512 MB. Procesor mám Intel Celeron CPU 2.80 GHz, grafiku RADEON 9600 SERIES, OS Windows XP. Do RAM jsem ochoten dát maximálně 2.000,-, ale ideální by bylo, kdyby se to vlezlo do 1.500,-. Děkuji předem za jakýkoliv tip.

1. Win XP predpokladám, že máš 32-bitový = viac ako 3,25GB nepoužije
2. Základná doska je aká? Od toho sa odvíja aké pamäte tam môžeš dať a koľko modulov
3. Predpokladám, že pamäte sú DDR - za cenu 2.000,- skoro určite 4GB nekúpiš

Davat do toho PC RAM 4GB je nezmysel. Nic to neprinesie (okrem toho ze budes mat menej penazi). Teoreticky by mohlo trochu pomoct zvysenie na 1GB alebo max 2GB ale neoplati sa do takeho PC investovat peniaze, radsej kupit novy zaklad PC.

Jaku mas dosku a jake RAM zistis napr. programom everest home (www.google.com)

MSI 848P Neo-V (MS-6788)
Doufám, že jsem opsal opravdu správný název desky a ne něco jiného.

Jinak PC je už trošku starší, tuším z roku 2005. Na nový bohužel nemám peníze, chtěl jsem ho postupně oživit a začít u RAMky, protože ta je si myslím nejhorší.

Do tvýho PC max. 2GB a i to je možná zbytečně moc, protože tvůj počítač je celkově slabej na aplikace, který by vůbec využily tolik paměti. Navyš paměť na 1GB a víc do toho nedávej, tyto starý paměti jsou dnes už dost drahý a kupovat použitý z Aukra, či z bazaru v sobě nese riziko.