Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Novy zdroj-virus?

Zdravim, koupil jsem si novy zdroj (obednaval odbornik tak by melo byt vse OK) a najednou se mi hry zacali sekat. Ne az tolik ale treba kdyz du po meste (jedna se o mmorpg) kde je dost hracu tak se mi to vzdy trhne. Se starym zdrojem (slabsim) mi slo vse OK. Chci se zeptat zda to muze byt zpusobeno tim zdrojem nebo, ze jsem chytil nejaky virus? Nepisu konkretni zdroje, chci vedet jen zda to muze byt tim a nebo zda treba nemam pustit ramkam (myslim ze se jedna o vyrovnavaci pamet diky ktere by se to mohlo trhat) vice proudu, nekdo to uz rikal (pres BIOS). Dik

Zatim sem skusil jen prohodit zpet ramky protoze jsem je tesne pred vymenou zdroje prohazoval. Pak jeste tak trochu zaclaneli kabely od zdroje pred ramkama u procaku a delalo se tam tak trochu horko tak jsem je srovnal do strany aby mel vzduch volnejsi pruchod. Antivirovou kontrolu jsem zatim nedelal.

Zdroj by nemal sposobovat sekanie. Keby bol problem so zdrojom tak by to padlo uplne napr. do modrej obrazovky apod.

Ale ked ma novy zdroj slabsi vetrak tak ti z bedne odsava menej vzduchu a moze sa ti napriklad prehrievat grafika alebo CPU alebo chipset apod. Skus otvorenu bednu. Alebo si pri manipulacii odlomil chladic a teraz nedrzi poriadne a teda nechladi. Meraj teploty pri zatazi (napr. program speedfan)

Problem moze byt aj v software (mozu byt aj viry), alebo to bolo takto aj predtym ale si si to nevsimol.
Moze byt aj ze si tam tie RAM strcil blbo a teraz funguje len jeden modul a mas len polovicu RAM :) ale to je fakt nepravdepodobne. Skontroluj si ale jak je nastavena frekvencia a napatie RAM v BIOSe, je mozne ze po prehodeni to BIOS nastavil do default, ale nemal by, to je tiez velmi nepravdepodobne.

Dik, do biosu sem vcera koukal a tusim ze tam default byl, ale nejsem si 100% jistej. Vetrak sem urcite neznicil lebo sem to nemontoval ja ale "profesional". Skusim nechat otevrenej case a uvidime, popripade dokoupim pridavnej vetrak. Jeste skusim speedfan a pak sem upnu vysledky. Ram sou zastrceny dobre, kontroloval sem to. Tak zatim du na speedfan

Tak sem vecer koukl do BIOSu.

Vcore 1.408V (v normalu by to melo byt 1.400V ale tech 0.008 myslim ze nevadi)
DDR2 1.8V 1.904 (u ramek bude asi neco spatne)
+3.3V 3.360V
+12V 12.112V
Current system temperature 44°C
Current CPU temperature 39°C
Current CPU FAN Speed 3033 RPM
Currrent SYSTEM Speed 0 RPM

To je asi tak vse co sem vycetl.