Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spuštění win 7

Zdravim. Dneska se mi stala opravdu divná věc s windows. Ráno jsem v pohodě bez problému spustil počítač, potom odpoledne taktéž bez problému a teďka k večeru nastal problém (za celý den sem nic nestahoval + mam antivir takže v tom to asi nebude). Spustí se pc, naběhne výbeř os, vyberu 7 a potom naběhne tak na 20 sekund spuštěcí logo s textem Spuštění systému windows, když najednou se pc sám restartuje a takle to de vlastně furt do kola ... zkoušel sem dát opravit chyby, což zabralo skoro 30 minut ale bez úspěchu. Nevíte někdo co s tim ?

Zkoušel. Všechno to šlo stejně. Ale dneska sem si spustil zase starší os, a tam když sem chtěl kliknout na HDD kde je ten win tak mi to psalo že disk musí být před použitím zrofmátován (???) a navíc mi to nepsalo ani kolik GB má a kolik je zaplněn ... nevíte co to je ?

To je poskodeny suborovy system. Mozes skusit chkdsk alebo idealne najprv pokusit sa z toho disku vytahat data (na iny disk) programom napr. recuva alebo testdisk a potom nainstalit tie Windows nanovo.
A take veci sa nestavaju sami od seba takze bud si tam do toho drbal nejakymi rozdrbavacimi "superprogramami" na zmenu velkosti oddielov, alebo si vypol PC natvrdo, apod. Takze take veci v buducnosti nerob.

avgidseh.sys patri k antiviraku AVG, takze mohol si chytit vir ktory ti rozdrbal ten antivirak a este aj cely filesystem :)
Mozes skusit vliezt do konzoly pre zotavenie (z instalacneho CD alebo W7 to mozno ma na to polozku aj po F8, neviem zhlavy ci to tam ma mackaj F8 a hladaj) a v konzole premenuj subor c:\windows\drivers\avgidseh.sys napr. na avgidseh.syx a restart.

No zkoušel sem to přes ten F8 ( nouzový a všechny ostatní režimy ) ale neuspěl sem :( v biosu mi to hlásí že na tom slotu kde to je žádnej HDD neni , a jak sem řikal ve vistách mi to píše že potřebuje zformátovat :(. Už asi neni žádná jiná cesta co ?

Coze? Ty to instalacne CD spustas z Windows? To snad nie. Z CD sa bootuje.

P.S: napis jasne 1. jake mas vlastne v PC disky, 2. jak su rozdelene, 3. jake mas kde Windows (a na ktorom oddieli) a ktore funguju a ktore nefunguju, 4. co je v sprave diskov (jak je co rozdelene a jaky je kde filesystem).

ja ale nemam disk. Psal sem že ho nemam, v tom je asi ten problém. Mám to jen na Flashce, a to mi při spuštění (když si ho v biosu nastavim aby se spustil) spustí tu instalaci (takže jí nepuštim z vist). takže disk nemam

1. to myslíš druh ?
2. nejsou , v pc mam 4 harddisky jak si mohl vidět na obrázku
3. OS mam jen 2. Visty ktery sou jediny fungující na C:, potom nefunkční 7 na F:
4. tak tam je toho mraky + o pc se zajímam jen okarajově ( sem lama ) takže co přesně myslíš ?

1. no aspon ci je ten disk s Windows7 SATA alebo PATA alebo co.
4. Myslim tym pozret v sprave diskov v okne vpravo dole kde to je zobrazene graficky, ze jak vypada ten "vadny" disk (co je u neho napisane ci su tam nejake oddiely, NTFS, alebo dynamicky disk alebo co).

Nemas moznost pripojit ten disk do ineho PC na ktorom je Windows7? Vista moze mat problem s filesystemom z Win7.
Alebo skus linux ako som uz pisal (stiahnes si ubuntu, vypalis ISO na CD funkciou "vypalit obraz CD", nabootujes, nic neinstalujes kliknes len na "skusit Ubuntu", a skusis ci sa vies dostat na ten disk (mal by byt na ploche v Ubuntu).

Idealne je skusit aj odpojit vsetky ostatne disky a skusit len ten samotny s Windows7, ci nahodou nenastartuje.

Mám tiež nainštalovaných viac OS a podobná situácia, keď sa mi podarí spustiť starší OS na primárnej partícií a nepodarí spustiť OS na logických partíciach sa mi stáva, ak zmením veľkosť samotných partícií, alebo nesprávne obnovím OS zo zálohy....

viac menej je to o MBR a zavadači Boot loader, ktoré sú po zmene veľkosti diskových oddielov (partícií)..nefunkčné
...aj tu na fóre je veľa návodov ako manuálne cez inštalačné médium obnoviť MBR a boot loader u Win 7
...a dokáže to aj mnoho programov napr. EasyBCD, Acronis...
...ide o to naspäť obnoviť (prepísať) bootloader...

Zaujimave, asi dva tyzdne co mi presne toto zacali w7 tiez robit, akurat ze mne to takto robi ked chcem spustit safe mode, vzdy to natvrdo spadne pri obrazovke s prihlasenim (ani sa nemusim prihlasit spadne to same). Uz som skusil rozne ativiry, anti malware, combofix, hijackthis a co ja viem co vsetko este a na nic nenasli ani som na nic neprisiel. Aj boot.log pri starte som si nechal zapisat, aj tak som neprisiel na to pri com to vlastne padne.